Perşembe , 22 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 70. Karaman » Karaman’da Larende Alt Geçidinde Çalışmalar Hızlandı
Karaman’da Larende Alt Geçidinde Çalışmalar Hızlandı

Karaman’da Larende Alt Geçidinde Çalışmalar Hızlandı

Karaman Belediyesi ve TCDD Genel Müdürlüğü işbirliğinde projelendirilerek yapımına başlanan Larende Alt Geçidi’nde çalışmalar hızlandı. Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Başkan Yardımcısı Duran Kabaağaç ve Belediye Meclis Üyesi Mustafa Sarı ile birlikte çalışmaları inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Karaman Belediyesi ve TCDD işbirliğiyle yapımına başlanan Larende alt geçidinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Alt geçidin yapıldığı alanda çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan; Larende, Sümer ve Yenişehir Mahallelerini şehir merkezine bağlayacak olan projenin Eylül ayında tamamlanıp hizmete gireceğini belirtti.

Başkan Çalışkan yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Larende, Sümer ve Yenişehir mahalleleri geçmişten beri şehir merkezine sadece bir yoldan bağlıydı. Larende alt geçidi ve Konya-Karaman-Ulukışla hızlı tren hattı kapsamında gerçekleştirilen üstgeçit projeleriyle artık beş farklı geçiş noktasından bu bölgelere ulaşım sağlanacak. Larende ve Yenişehir aksında kalan bölgede dört tane daha köprü yapılacak. 82. Yıl Hastanesinin arkasında, Bifa’nın olduğu yerde, Bifa’ın ilerisinde ve Piri Reis Mahallesi’nde üstgeçit yapılacak. Larende alt geçidi projemiz, iki gidiş ve iki geliş şeklinde olacak ve inşallah Eylül ayı gibi hizmete açılacak. Larende alt geçidi hizmete girdiği an, Makro’nun ordaki üst geçidi sadece yayalara ve bisikletlere açık olacak. Araçlar ise Gökkuşağı Havuzun, Buğday Pazarının, 82. Yıl Hastanesinin, Bifa’nın bulunduğu ve Piri Reis Mahallesi’ndeki geçişleri kullanacaklar. Tren yolunun diğer tarafında kalan mahallelerimize hayat verecek olan bu projeler Karamanımıza hayırlı olsun.”

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*