Perşembe , 22 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 58. Sivas » Karşıyaka Köprülü Kavşak Projesinin Yapımına Başlanıyor
Karşıyaka Köprülü Kavşak Projesinin Yapımına Başlanıyor

Karşıyaka Köprülü Kavşak Projesinin Yapımına Başlanıyor

Karşıyaka’yı şehir merkezine yakınlaştıracak ve bölge halkının ulaşım sorununu tamamen ortadan kaldıracak olan yeni köprü için çalışmalar devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın da katılımıyla düzenlenen görkemli bir törenle temeli atılan yeni köprüde ilk ayaklar dikilmeye başlandı. Köprünün bağlantı yolunu mevcut çevre yolu ve askeri alandan geçirerek DSİ Kavşağı’na bağlayacak olan köprülü kavşak projesinin de şantiyesi kurularak çalışmalara başlandı.

Her iki şantiye alanını gezerek yetkililerden bilgi alan Belediye Başkanı Sami Aydın, bir bütün halinde Karşıyaka ulaşımında devrim niteliği taşıyan projeleri, kısa zamanda tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

İlk olarak DSİ Kavşağı’nda incelemelerde bulunan Başkan Aydın, Şeyhşamil Cami önünden başlayarak Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı ve mevcut demiryolunu üstten geçecek şekilde bir köprülü kavşak planladıklarını kaydederek, “Şantiyelerimiz kuruldu ve çalışmalara başlıyoruz. Bu kavşak hem yeni stadyuma, hem de inşaatı devam eden yeni Karşıyaka köprüsüne bağlantı kurmuş olacak. Aynı zamanda ters istikametten Buhara Caddesi ve Menderes Caddesi’ne uzanacak. Şehrin merkezinin dışında ikinci bir kuzey aks olacak projenin önemli bir aşamasını başlatıyoruz. İnşaat çalışmalarında trafik açısından biraz sıkıntı olacaktır, vatandaşlarımızın tedbirli ve anlayışlı olmalarını arzu ediyoruz. 4 İşletme Müdürlüğümüzle yürüttüğümüz bu çalışmayı inşallah bu yıl içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Köprülü kavşağın devamında yer alacak olan 200 metre uzunluğa ve 30 metre genişliğe sahip yeni Karşıyaka köprüsünün de inşaatını yerinde inceleyen Başkan Aydın, burada firma yetkilerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

10 milyon 650 bin liraya mal olacak yeni köprünün bağlantı yolları ve köprülü kavşakla beraber ulaşımı büyük ölçüde rahatlatacağına dikkat çeken Başkan Aydın, “Bu yolun eski Kayseri yoluna ve mevcut çevre yolu ile Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı’na bağlantısı olacak. Hem karayolunu, hem demiryolunu üstten geçecek şekilde köprülü kavşakla bağlanacak. İnşallah gelecek yıl içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Karşıyaka şehre daha yaklaşmış olacak. Mesire alanı ve içerisinde yer alan bin kişilik sosyal tesis projesine de vatandaşlarımız daha kolay ulaşacak. Ayrıca eski Kayseri yolu üzerindeki bütün köylerin şehirle bağlantısı daha güçlü hale gelecek. Karşıyaka’nın hayali olan projeyi başlatmış bulunuyoruz, tarihi köprümüze 400 metre mesafede bulunuyor. Şehrimiz için hayırlı, uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*