Pazartesi , 18 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 07. Antalya » Kaş Başdargaz-Çavdır yayla yolu asfaltlanıyor
Kaş Başdargaz-Çavdır yayla yolu asfaltlanıyor

Kaş Başdargaz-Çavdır yayla yolu asfaltlanıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kaş’ta yaz aylarında yoğun olarak kullanılan Başdargaz-Çavdır yayla yolunda asfalt çalışması başlattı.

Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Kaş ilçesine bağlı 8 km uzunluğunda olan Başdargaz-Çavdır yayla yolunu asfaltlamak üzere kolları sıvadı. Ekipler, Kaş sakinlerinin yaz aylarında yoğun olarak kullandığı yolda asfalt öncesi hazırlık çalışmaları yapıyor. Dar olan bölgeler ve virajlar genişletilerek, güvenli hale getirilirken, ihtiyaç duyulan yerlere doğal su akışını düzenlemek için büzler yerleştirildi. Greyder ile düzleştirilen yol dayanıklı olması için filler malzemesi dökülerek, sıkıştırılıyor. Stabilize çalışmaların tamamlanmasının ardından Başdargaz-Çavdır yolu asfaltlanacak.

YAYLAYA KONFORLU ULAŞIM
Büyükşehir Belediyesi İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir, Kaş Kaymakamı Bilgihan Bayar ve Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer ile birlikte yol yapım çalışmalarını denetledi. Akdemir “Kaş halkımızın talebi ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel’in talimatları doğrultusunda Başdargaz-Çavdır yolunda bakım-onarım ve asfalt çalışmalarımız tüm hızıyla sürmektedir. Asfalt tamamlandığında yolumuz güvenli ve konforlu ulaşıma kavuşacak. Kent merkezindeki hizmetlerin kırsal bölgelerde de olması için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*