Perşembe , 18 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 38. Kayseri » Kayseri Büyükşehir İle Yollar Daha Güvenli
Kayseri Büyükşehir İle Yollar Daha Güvenli

Kayseri Büyükşehir İle Yollar Daha Güvenli

Başkan Çelik şehrin doğu girişinde yapımı tamamlanan yolda incelemelerde bulundu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, şehrin doğu girişindeki Sivas Bulvarı’nda yapımı tamamlanan yolu inceledi. Başkan Çelik, “Geçtiğimiz yıl çalışma mevsiminde asfaltlama işlemlerini tamamladık. Bugün de asfalt sezonu bitmeden yolun en son kat asfaltı olan taş mastik denilen modifiye asfaltını serdik ve yol çizgilerini çekerek kullanıma hazır hale getirdik.” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi şehrin dört bir yanında asfaltlama ve bakım çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Başkan Çelik yapılan çalışmaları birebir yerinde inceleme yapıyor. Şehrin doğu girişi olan ve halk arasında Kaykop yolu olarak geçen bölgede taş mastik asfalt serimi sonrası yapılan çizgi çalışmalarını inceleyen Başkan Çelik, “Geçtiğimiz sene yolu genişletme çalışması ve geometrisini düzenleme çalışmalarını yaptık. Attığımız bu ikinci kat asfalt hem alttaki asfaltı koruyor hem de yolun konforunu arttırıyor. Yol çizgileri de ütülü bir pantolon gibi yolun güvenli kullanılmasını sağlıyor ve yapılan işi göstermiş oluyor. Taş mastik olarak kullanılan asfalt ise kauçuk içerikli bir madde olduğu için kışın donmalara karşı, yazın ise erimelere karşı sıhhatli bir çözüm oluyor.” dedi.

Yeni yapılan yollarda taş mastik asfalt yöntemini kullandıklarını dile getiren Başkan Çelik, böylelikle asfaltlarımızın ömrü daha uzun oluyor. Yeni yolumuzu hemşehrilerimiz iyi günlerde kullansın dedi.

BAŞKANDAN İHALEYE DAVET

Yol incelemelerinin ardından Başkan Çelik, Büyükşehir Belediyesi tarafından Sivas Bulvarı üzerinde ihale edilecek olan konut ve ticari alanlar için açıklamalarda bulundu. Başkan Çelik, “90 Dönümlük bir arazi bu ay içerisinde satışa çıkartılacak. Yaklaşık 60 bin metre karelik alan yeşil alan ve yol olarak düzenlendi. Yani 90 bin metre karenin sadece 30 bin metre karesi imar adası olarak ayarlandı. Geri kalan yeşil alan ve yol olarak ayarlandı. İlgilenen bütün hemşehrilerimi bu ihaleye davet ediyorum.” dedi.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*