Salı , 23 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 38. Kayseri » Kayseri Büyükşehir’den Ulaşıma Bir Kolaylık Daha
Kayseri Büyükşehir’den Ulaşıma Bir Kolaylık Daha

Kayseri Büyükşehir’den Ulaşıma Bir Kolaylık Daha

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, açtığı yeni yollarla ulaşımı rahatlatmaya devam ediyor. Bu anlamda Talas’ta özellikle üniversite öğrencilerine büyük kolaylık sağlayacak olan yeni bir yol daha açılıyor. Başkan Çelik, bu ay içinde asfaltı da tamamlanacak olan yolda incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, üniversiteyi Halef Hoca Caddesi’ne bağlayan yeni yoldaki çalışmaları Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ile birlikte takip etti.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Büyükşehir Belediyesi, Talas Belediyesi ve Erciyes Üniversitesi ile yapılan protokol çerçevesinde üniversiteden Halef Hoca’ya çıkan yolun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını belirtti. Bu yolla birlikte güvenli ulaşımın sağlanacağını dile getiren Palancıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’e teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de yapılan yolun Kayseri’deki yönetim dinamikleri arasındaki uyumun bir göstergesi olduğunu dile getirdi. Yolun, pek çok nedenle elzem olduğunu vurgulayan Başkan Çelik, “Yolu henüz açmadığımız halde yaya ve bisikletli halde öğrenciler kullanıyor. Bu yol öğrenciler için öğrenim gördükleri yerden yaşadıkları yere giden önemli bir aks. Bu yolda hem araç trafiği, hem yaya trafiği, hem de bisikletliler var. Dolayısıyla bu yolu üç hareketli unsuru göz önüne alarak planladık. 2+2 şeritli araç trafiği, yanlarda çok geniş yeşil dokulu muazzam bir yaya aksı, hemen yanında da bisiklet yolları ile batı standartlarının üstünde bir yol olacak. Bu yolun bir avantajı da Büyükşehir Belediyesi, Erciyes Üniversitesi ve Talas Belediyesi ile imzaladığımız protokolle yapacağımız 7/24 kütüphanenin de ulaşımı sağlayacak olması. Kütüphane ve üniversiteyi buluşturacak bir yol olacak. Kütüphaneye başlamadan yolunu da hazır etmiş oluyoruz. Bundan sonra da şehirdeki planlı gelişme kültürüne uygun yollara devam edeceğiz” dedi. Başkan Mustafa Çelik, kar yağmadan bu ay içinde asfaltlayarak yolu açacaklarını, diğer çalışmaları daha sonra yapacaklarını kaydetti.

GENÇ KAYMEK TESİSİ’NE ZİYARET
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ile birlikte Anayurt’taki Genç KAYMEK Merkezi’ni de ziyaret etti. Genç KAYMEK’teki Matematik ve Değerler Eğitimi derslerine de giren Başkan Çelik, öğrencilerle sohbet etti.

TALASLILARA KENT EKMEK İKRAMI
Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, Anayurt Mahallesi’nde bulunan Kent Ekmek büfesini de ziyaret ederek burada alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet etti. Kent Ekmek’i nasıl bulduklarını soran Başkan Çelik, daha sonra büfeye girerek vatandaşlara ekmek verdi.

ÇAY BAHÇESİNDE VATANDAŞLARLA GÖRÜŞTÜ
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Anayurt’ta Selçuklu Çay Evi’ni de ziyaret etti. Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ile birlikte vatandaşlarla görüşen Başkan Çelik, taleplerini dinledi.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*