Çarşamba , 17 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 27. Gaziantep » Kemal Köker Viyadük Köprüsü Yıkılıyor
Kemal Köker Viyadük Köprüsü Yıkılıyor

Kemal Köker Viyadük Köprüsü Yıkılıyor

Kemal Köker Viyadük Köprüsü Yıkılıyor : Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, artık şehrin trafik yükünü kaldıramayan ve eskiyen Kemal Köker Viyadük Köprüsünü yıkma kararı aldı.

UKOME kararı ile yıkılacak olan Kemal Köker Viyadük Köprüsü 28 Haziran’dan sonra trafiğe de kapatılacak.

Köprünün 1990-91 yıllarında yapıldığını, artan trafik yoğunluğundan dolayı şehrin trafik yükünü kaldıramadığını ifade eden yetkililer; “Şehit Yusuf Erin Caddesi ile Atatürk Bulvarı arasında bağlantıyı sağlayan köprü, artan trafik yükünü kaldıramıyor. Dilatasyon bölgeleri su geçiriyor ve taşıyıcı sisteminde ciddi hasarların ilerlediği görülmüştür. Böylesi hasarların sistemde ani ve beklenmeyen çökmeler olabileceğinden tehlike arz ediyor. Bu açıdan köprünün yıkımını karar verilmiştir” görüşlerine yer verdiler.

Köprünün yıkımı esnasında vatandaşların can ve mal güvenliğinin tehlikeye girmemesi açısından köprünün altına denk gelen Kemal Köker Caddesi’nin Gazimuhtarpaşa Bulvarı Kızılay Kan Merkezi Kavşağı’ndan itibaren, 16 nolu caddenin Ticaret Odası köşesinden valilik binasına kadar yan yollar dahil olacak şekilde yıkım işlemi tamamlanıncaya kadar tamamen araç trafiğine kapıtlmasına karar verildiği açıklandı.

Yetkililer; 28 Haziran tarihinden itibaren herhangi bir olumsuzluğun veya kazanın yaşanmaması için vatandaşların çalışma olan yollarda trafik işareti ve yönlendirmelere uyulması gerektiğini belirttiler.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*