Salı , 20 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 41. Kocaeli » Kocaeli genelinde yol çizgi çalışması yapılıyor
Kocaeli genelinde yol çizgi çalışması yapılıyor

Kocaeli genelinde yol çizgi çalışması yapılıyor

Kocaeli genelinde yol çizgi çalışması yapılıyor :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yol yapım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Altyapı uygulamaları ve asfalt çalışmaları tamamlan yol bölümleri Ulaşım Daire Başkanlığı ekiplerince araç trafiğine hazır hale getiriliyor. Yollar son olarak güvenlik çizgileri çekildikten sonra araç trafiğine açılıyor. Bu kapsamda kent genelinde yenilenen tüm yollarda yatay trafik işareti olarak adlandırılan çizgi çalışmaları yapılıyor.

FARKLI TÜRDE BOYALAR KULLANILIYOR

Çalışma kapsamında 150 bin metrekare soğuk yol çizgi boyası ile yol çizgilerinin çizilecek. Makine ile 75 bin metrekare 1,5 mm kalınlığında termoplastik boya ile yol çizgi çalışması yapılacak. 40000 metrekare 2 mm kalınlığında çift kompenantlı boya ile de yaya geçişleri çizilecek. 20 bin metrekare hız kesici çizgilerde ise 3 mm kalınlığında çift kampenantlı boya kullanılacak. Bin metrekare termoplastik boya ile3 mm kalınlığında serme yöntemiyle yaya geçişleri yapılacak.

ÇİZGİLER ÇEKİLİYOR

İzmit D-100 Karayolu Adapazarı-İstanbul istikameti Media Markt önü termoplastik boya ile şerit çizgi çalışması yapılırken, Yeşilova Mahallesi Yeşilova Caddesi üzerinde ofset tarama ve profil atlama imalatı gerçekleştirildi. Vezirçiftliği Mahallesi de D-130 Karayolu güney yan yol termoplastik boya ile şerit çizgileri çizildi. Derince Cumhuriyet Caddesi’nde yaya geçidi ve kasis boya çalışmaları, Çıraklı-Osmanlı-Karayakuplu Mahalleleri grup yolunda da soğuk yol çizgi boyası ile şerit çizgileri yapıldı. Gebze güney yan yola termoplastik boya ile yol şerit çizgi imalatı uygulandı. Çalışmalar yenilenen yollarda devam ediyor.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*