Pazartesi , 26 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 41. Kocaeli » Kocaeli’de köprülü kavşaklar muhteşem bir görünüme kavuştu
Kocaeli’de köprülü kavşaklar muhteşem bir görünüme kavuştu

Kocaeli’de köprülü kavşaklar muhteşem bir görünüme kavuştu

Kocaeli’de köprülü kavşaklar muhteşem bir görünüme kavuştu :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından şehir merkezinde bulunan dört köprülü kavşağının altına, renkli yonga süslemesi gerçekleştirildi. Rengârenk figürlerin oluştuğu köprüler, 11 çeşit malzemeden yapılan süslemeler ile muhteşem bir görünüme kavuştu.

KÖPRÜLÜ KAVŞAKTA SÜSLEME

Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı tarafından kent genelinde bulunan dört köprülü kavşakta taban süsleme çalışması yapıldı. Yahya Kaptan Köprülü Kavşağı, Sakıp Sabancı Köprülü Kavşağı, 15 Temmuz Şehitleri Köprülü Kavşağı ve Kandıra Sapağı Köprülü Kavşağı’nın altında renkli yonga süslemesi gerçekleştirildi. Süsleme çalışmasının tamamlanmasıyla oldukça renkli görüntüler ortaya çıktı.

11 FARKLI TAŞ KULLANILDI

Süsleme çalışmaları renkli yonga taşları ve çeşitli yardımcı taşlar ile Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı ekipleri tarafından yapıldı. Süslemelerde muhteşem görüntüler ortaya çıkaran ekipler tarafından 123 metreküp kırmızı yonga, 95 metreküp turuncu yonga, 124 metreküp mavi yonga, 118 metre küp yeşil yonga, 120 metreküp mor yonga ve 149 metreküp sarı yonga taşı ile süsleme yapıldı. Çalışmalarda ayrıca 11 ton Dolamit taşı, 20 bin metrekare taban örtüsü, 6 bin 600 metre plastik çim, 11 ton Cüruf taş ve 40 ton kırma Podima taşı kullanıldı.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*