Cumartesi , 16 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 52. Ordu » Korgan Hayal Edilemez Yollara Kavuşuyor
Korgan Hayal Edilemez Yollara Kavuşuyor

Korgan Hayal Edilemez Yollara Kavuşuyor

Korgan Hayal Edilemez Yollara Kavuşuyor : 2017 yılında Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından 9 milyon 800 bin TL maliyetle modern yollara kavuşturulacak olan Korgan ilçesinde, asfalt öncesi altyapı çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Başkan Enver Yılmaz, yapılan çalışmalar sonrası ilçede 6 km’lik Belalan-Çitlice-Yukarıkozpınar (Niksar karayolu) bağlantısı ile 17 km’lik Korgan-Çamlık-Çiftlik-Çatalpınar bağlantısının sıcak asfalta kavuşturulacağını söyledi.

9 MİLYON 800 BİN TL’LİK YOL YATIRIMI YAPILACAK

Geride kalan sürede 11 km uzunluğundaki Korgan-Tepealan yolu ile 2 km uzunluğundaki Çayırkent Mahalle yolunun sıcak asfalta kavuşturulduğuna dikkat çeken Başkan Yılmaz, “İlçemize 2017 yılında 9 milyon 800 bin TL maliyetinde yol yatırımı gerçekleştirecek ve bu kapsamda 23 km sıcak asfalt, 28.5 km sathi asfalt kaplama, 28.30 km beton yol, 10.80 km yeni yol açma ve yol genişletme ve 81.50 km stabilize yol inşa edeceğiz” dedi.

YOLLAR SICAK ASFALTA HAZIRLANIYOR

Hummalı çalışmaların sürdürüldüğü ilçede sıcak asfalta kavuşturulacak Belalan-Çitlice-Yukarıkozpınar (Niksar karayolu) bağlantısı ile Korgan-Çamlık-Çiftlik- Çatalpınar bağlantısında altyapı ve taş duvar çalışması devam ederken yapılan hizmetler halkın takdirini topluyor.

MAHALLEMİZ BÜYÜKŞEHİRLE BÜYÜDÜ

Çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Belalan Mahalle Muhtarı Murat Düzenli, “Büyükşehir olmadan önce 150 hanesi bulunan mahallemiz 300 haneye ulaştı. Belalan Mahallemiz deyim yerindeyse Büyükşehirle büyüdü ve yatırımlarla ilerledi. Mahallemize hayal dahi edemediğimiz büyük yatırımlar yapılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*