Perşembe , 18 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 55. Samsun » Kurtuluş Yolu Şekilleniyor
Kurtuluş Yolu Şekilleniyor

Kurtuluş Yolu Şekilleniyor

Kurtuluş Yolu Şekilleniyor :Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin ortaya çıkararak Atatürk’ün Samsun’dan Amasya’ya uzanan yolculuğuna ışık tuttuğu Kurtuluş Yolu Projesi şekilleniyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalarla birlikte Atatürk’ün Samsun’dan Amasya’ya uzanan yolcuğunun hatıraları gün yüzüne çıkarılmaya devam ediyor. Kurtuluş Yolu için bir araya gelen Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ve tarihçiler yapılacak olan çalışmaları değerlendirdi.

Güzergâhın belli olması ile birlikte çalışmaların daha da hızlandığını belirten Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, “Kurtuluş Yolu ile ilgili çalışmalarımızı şu günlerde daha da arttırarak ziyaretçilerin en kısa zamanda burayla buluşmasını hedefliyoruz. Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak yol boyunca göze batan çirkin görüntüleri uzaklaştırdık, cephe düzenlemeleri, yol kaplamaları ve bilgilendirici tabelaların yerleşimini sağladık. Şimdi imalatlara başladık. Güzergâhta yer alan hanları ve tarihi yerleri canlandıracağız. Kurtuluş Yolu’nu gezecek olan ziyaretçiler adeta o günleri hissedecekler” dedi.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*