Çarşamba , 17 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 44. Malatya » Malatya Büyükşehir 12 kilometrelik grup yolunu genişletti
Malatya Büyükşehir 12 kilometrelik grup yolunu genişletti

Malatya Büyükşehir 12 kilometrelik grup yolunu genişletti

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Doğanyol ilçesinde 7 mahalleyi bir birine bağlayan ve Diyarbakır’a bağlanan12 kilometreuzunluğundaki grup yolunu genişletti. Doğanyol ilçesinin en önemli grup yollarından biri olan Yalınca, Akkent, Konurtay yolunu 4 metregenişlikten 10 metregenişliğe çıkarıldı.

Mezra, Yalınca, Akkent, Berhamli, Konurtay, Ulutaş, Poyraz mahallelerini bir birine bağlayan12 kilometreuzunluğundaki grup yolunun genişletme çalışmalarına geçtiğimiz yıl başlayan Büyükşehir Belediyesi, yolun tamamını bu yıl yaptığı çalışmalarla tamamladı.

Yolun 10 kilometrelik bölümünde stabilize çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, bu yıl içerisinde 1 kilometrelik bölümünü ise asfaltladı. Gelecek yıl tamamı asfaltlanacak olan yol, Diyarbakır’ın Çermik ilçesine bağlanıyor.

Vadilerin arasında zorlu bir arazi yapısına sahip yoldaki genişletme ve altyapı çalışmaları 2 yıl sürdü. Mevcut yol, genişletme çalışmaları sonucunda daha güvenli hale getirildi.

Genişletme ve yol altyapı çalışmalarından memnuniyet duyduklarını dile getiren bölge halkı, çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiler.

Yolun önceki halinin tehlikeler arz ettiğini ifade eden vatandaşlar, “Yolun darlığının yanı sıra uçurumlardan dolayı tehlike arz eden yolda gidip gelmek önceden çok zordu. Yol boyunca Fırat Nehrinin güzel bir görünümü var. Ama yol bu güzelliğe gölge düşürüyordu. Büyükşehir Belediyemiz 2 yıldır bu yolda çalışıyor. Genişletme çalışmaları bitti. Altyapı çalışmaları devam ediyor. Yapılan çalışmalarla yol daha güvenli hale geldi. 2 aracın karşılıklı zor geçtiği yol şimdi10 metregenişliğinde. Virajlar daha da genişletildi. İnsanlar mutlu, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*