Salı , 20 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 44. Malatya » Malatya Büyükşehir seyyar asfalt plentleri ile 20 milyon tasarruf etti
Malatya Büyükşehir seyyar asfalt plentleri ile 20 milyon tasarruf etti

Malatya Büyükşehir seyyar asfalt plentleri ile 20 milyon tasarruf etti

Malatya Büyükşehir seyyar asfalt plentleri ile 20 milyon tasarruf etti :Malatya Büyükşehir sürecinden sonra Malatya genelinde yol sorunlarını bir bir çözen Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl da göz doldurdu. 2016 yılında923 kilometreyol asfaltlayan Büyükşehir Belediyesi yerinde üretim yaparak Büyükşehir Belediyesi bütçesine 20 milyon 562 bin TL katkı sağladı.

İlçelere taş ocağı ve asfalt tesisleri

Yapılacak olan yol çalışmalarını sahada planlı olarak uygulayan, bölge bölge ihtiyaç duyulan çalışmaları yerine getiren Büyükşehir Belediyesi, her ilçede kurduğu taş ocakları ve asfalt tesisleriyle hem üretiyor hem de Büyükşehir Belediye bütçesine tasarruf sağlıyor.

Seyyar konkasörler

2016 yılı içerisinde yol çalışmalarında kullanılmak üzere 818 bin ton agrega malzeme üretimi yapıldı. Kullanılan malzemenin 260 bin tonu seyyar konkasörler tarafından üretildi. Sabit ve seyyar mobil asfalt plentlerinde ise 2016 yılı içerisinde 326 bin ton asfalt üretimi yapıldı. Bunun 32 bin tonunu seyyar asfalt plentleri üretti.

Yerinde üretim yaparak, yakıt, nakliye giderleri başta olmak üzere birçok kalemde toplam 20 milyon 562 bin Türk Lirası tasarruf sağlayan Büyükşehir Belediyesi, kaliteli malzeme üreterek, yolların daha uzun ömürlü olmasının yanı sıra zamandan da tasarruf ediyor.

Toplam 20.5 milyon lira tasarruf

Büyükşehir Belediyesi mobil konkasörlerden 2 milyon 840 bin lira, mobil asfalt plentlerinden 1 milyon 930 bin lira, büz fabrikasından 791 bin lira, taş ocakları ve sabit şantiyeler başta olmak üzere ihaleye çıkmadan Büyükşehir Belediyesinin kendi imkanları ile yaptığı çalışmalarla da 15 milyon lira olmak üzere toplamda 20.5 milyon lira tasarruf sağladı.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*