Salı , 12 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 44. Malatya » Malatya Büyükşehir Tecde’Yİ Maşti Kavşağıyla Birleştirdi
Malatya Büyükşehir Tecde’Yİ Maşti Kavşağıyla Birleştirdi

Malatya Büyükşehir Tecde’Yİ Maşti Kavşağıyla Birleştirdi

Malatya Büyükşehir Tecde’Yİ Maşti Kavşağıyla Birleştirdi :Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Tecde-MAŞTİ arasında yapılan yol açma çalışmaları yoğun bir şekilde devam ederken, çalışmalarda son aşamaya gelindi. Güney kuşak yolunun en önemli bağlantı yollarından biri olan50 metregenişliğindeki bulvar güzergâhı üzerindeki yapılar kamulaştırılarak, yıkıldı.

Yeni açılan bulvar yolu, bölgenin sağlıklı gelişmesine yapacağı katkının yanı sıra, Tecde, Karakavak, Çilesiz, Fahri Kayahan ile çevre yolu batı girişindeki trafik sirkülasyonunu da önemli ölçüde azaltacak.

Toplam uzunluğu3.5 kilometreolan yolun 1.5 kilometrelik bölümünü geçtiğimiz yıllarda açan Büyükşehir Belediyesi 2 kilometrelik bölümde dolgu ve kazı çalışmaları yapıyor. Bu çalışmaların ardından asfalt öncesi alt yapı çalışmaları yapılarak, en kısa zamanda trafiğe açılacak

Çakır: Ulaşım rahatlayacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yeni bulvarda incelemelerde bulunup konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Geziye bazı daire başkanları ve şube müdürleri de katıldı.

Malatya için büyük öneme sahip bulvarda sona yaklaştıklarını belirten Başkan Çakır, yeni bulvarın çevre yolu batı tarafı başta olmak üzere Tecde, Karakavak, Çilesiz, Fahri Kayahan gibi bölgelerin de ulaşımını rahatlatacağını söyledi.

Karakavak bölgesinin sağlıklı gelişmesine de olumlu etki edeceğini vurgulayan Başkan Çakır, bu yolumuz güney kuşak yolunu da besleyecek. Bostanbaşı’nda2 kilometreuzunluğunda30 metregenişliğinde açılan Çiftlik Caddesi de yine bu bulvarımıza bağlanacak. Çiftlik Caddemizin batı tarafını Yakınca mahallemize bağlıyoruz.

3.2 milyon lira harcama yapıldı

Bulvar güzergâhında kalan 38 ev kamulaştırılarak yıkımı tamamlandı. Burada şuana kadar 3.2 milyon lira harcama yaptık. 250 bin m3 hafriyat ve dolgu işi yapıldı. MASKİ Genel müdürlüğümüz altyapı çalışmaları yaptı. Bunlar dâhil olmak üzere yapacağımız üstyapı çalışmalarıyla bu yolumuza 25 milyon lira gibi bir rakam harcamış olacağız. Malatyamız için hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*