Perşembe , 18 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 44. Malatya » Malatya Büyükşehir yeni yollar açıyor
Malatya Büyükşehir yeni yollar açıyor

Malatya Büyükşehir yeni yollar açıyor

Malatya Büyükşehir yeni yollar açıyor :Şehir genelinde yatırım ve hizmetlerini yoğun bir şekilde sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, ulaşım alanında da yeni yollar açıyor. Yol açma çalışmaları kapsamında; Yakınca – Bostanbaşı mahalleleri bağlantı yolu ile Bulgurlu mahallesinde yeni stadın da yer aldığı bağlantı yolu yapıyor.

Geçtiğimiz yıl Bostanbaşı’nda2 kilometreuzunluğunda35 metregenişliğinde Çiftlik Caddesini açan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de bu iki mahalleyi birbirine bağlayacak olan 1 kilometrelik yolda çalışmalar yapıyor.25 metregenişliğinde açılan yol, Yeşilyurt yoluna bağlanıyor. Kavşak çalışmasıyla Çiftlik Caddesine bağlanacak yol buradan da Fahri Kayahan Bulvarına bağlanacak.

Bir başka yeni yol açma çalışmasını ise Bulgurlu Mahallesinde yapan Büyükşehir Belediyesi350 metreuzunluğunda 35 metre genişliğinde bağlantı yolu açıyor. Yeni stadyuma kadar bağlanacak olan yol, bölgede trafiğin daha güvenli ve düzenli bir şekilde akmasını sağlayacak. Yeni stadyumun otoparkına kadar devam edecek çalışmanın uzunluğu ise toplamda1.5 kilometre.

Turan: Hassas davranıyoruz

Büyükşehir Belediyesinin planlanan yeni yolları bir bir açtığını belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, Malatya’nın geleceği için büyük öneme sahip projeleri hayata geçirme konusunda hassas davrandıklarını söyledi.

Yakınca’daki yolun, çevre yolu batı trafiğini rahatlatacağını vurgulayan Turan, “1 kilometreuzunluğundaki yolumuz Çiftlik caddesine, oradan da Fahri Kayahan Bulvarına bağlanacak. Diğer açılacak bağlantı yollarımızla birlikte Güney Kuşak yolunu besleyecek. Bir diğer yol çalışmasını ise Bulgurlu mevkiinde yapıyoruz. Yeni stadyuma bağlanacak bağlantı yolumuz35 metregenişliğinde açılıyor. Stadyumun bölgeye getireceği trafik yükünü azaltmak için çalışıyoruz. Yine o bölgemizde de farklı bağlantı yolları yapacağız” dedi.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*