Perşembe , 22 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 44. Malatya » Malatya Büyükşehir Yoğun Kar Mesaisi
Malatya Büyükşehir Yoğun Kar Mesaisi

Malatya Büyükşehir Yoğun Kar Mesaisi

Malatya Büyükşehir Yoğun Kar Mesaisi :26 Ocak Perşembe günü gece saatlerinden itibaren yağmaya başlayan kar, Malatya genelinde etkili olurken, Meteoroloji tarafından önceden yapılmış olan uyarılar nedeniyle önceden ekipleri hazır bekleten Malatya Büyükşehir Belediyesi, kar yağışıyla birlikte mücadele çalışmalarına başladı.

Özellikle acil durumlara karşı tedbirlerini alan ve ekiplerini hazır bekleten Büyükşehir Belediyesi, tuzlama, yol açma ve küreme çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Kent merkezi başta olmak üzere bütün ilçelerde etkisini gösteren kar yağışından vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için 24 saat aralıksız çalışan Büyükşehir Belediyesi tarafından, kar yağışı ile birlikte ilk etapta kent merkezindeki ana arterlerde tuzlama ve kaldırım temizleme çalışmaları yapıldı.

Sabah erken saatlerden itibaren gerek şehir merkezinde gerekse ilçelerde kar temizleme ve tuzlama çalışmalarına yoğun bir şekilde devam eden Büyükşehir Belediyesi, bazı bölgelerde fırtına ve tipi yaşanması sebebiyle karla mücadele çalışmalarını zor şartlar altında sürdürüyor.

Ulaşıma kapanan yol uzunluğu 6 bin km

Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, “Büyükşehir Belediyesi olarak yaklaşık 350 aracımızla Malatya genelinde karla mücadele çalışmalarını sürdürüyoruz. Ancak, kar yağışının devam etmesi nedeniyle açtığımız yollar tekrar kapanıyor. Şehir Merkezinde de ekiplerimiz, tuzlama, kar küreme ve kaldırım temizleme çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etmekteler.

Ekiplerimiz 24 saat aralıksız bir şekilde çalışmalarını yürütüyorlar. Vatandaşlarımız acil durumlarda Büyükşehir Belediyemizin çağrı merkezi 444 51 44 nolu telefonunu arayarak bildirebilirler” şeklinde konuştu.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*