Perşembe , 22 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 44. Malatya » Malatya Büyükşehir Yol Çalışmalarına Devam Ediyor
Malatya Büyükşehir Yol Çalışmalarına Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Yol Çalışmalarına Devam Ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Hasan Varol Mahallesi Dilek Sokakta çevre düzenleme çalışmalarını tamamlarken, Çöşnük Mahallesinde bulunan Veliaht Sokakta ise yol genişletme çalışmalarına devam ediyor.

Hasan Varol Mahallesi Dilek Sokakta düzenleme çalışması

Kent genelinde yol çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi Hasan Varol Mahallesi sınırları içinde bulunan400 metreuzunluğundaki Dilek Sokakta çevre düzenleme çalışmalarını büyük oranda tamamladı.

Küçük işlerin kaldığı sokakta Büyükşehir Belediyesi 7 metregenişliğinde yol, 2 metregenişliğinde çift taraflı cep otoparklar, 3 metregenişliğinde kaldırım yaparken, caddeye 94 adet çeşitli türlerde ağaç dikti. 47 adet dekoratif aydınlatma direğinin monte edildiği çalışmalarda 538 ton asfalt, 3350 m2 kaldırım taşı kullanıldı.

Çöşnük Mahallesi Veliaht Sokakta yol genişletme çalışması

Çöşnük Mahallesi sınırları içinde bulunan Veliaht sokakta ise yol genişletme çalışmaları yapılıyor.700 metreuzunluğundaki Veliaht Sokağın 400 metrelik bölümü genişletildi. Mevcut6 metregenişliğindeki yol20 metreyeçıkarılıyor.

Büyükşehir Belediyesi sokağın 200 metrelik bölümünde ise 7 bin m3 taş duvar işi yaptı. Sokakta eğimden kaynaklanan kot farkını düşürmek için de çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi, yolu taş duvar ile daha güvenli hale getirdi. Büyükşehir Belediyesi sokakta ayrıca 32 bin m3 toprak dolgu ve 1000 m3 alt temel malzemesi serimi yaptı.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*