Salı , 20 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 44. Malatya » Malatyada çevre yolu çiçek bahçesine dönüştü
Malatyada çevre yolu çiçek bahçesine dönüştü

Malatyada çevre yolu çiçek bahçesine dönüştü

Malatyada çevre yolu çiçek bahçesine dönüştü :Doğu ile batıyı birbirine bağlayan ve Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan düzenleme çalışmaları sonucunda prestij yol hüviyeti kazanan çevre yolu, bahar mevsimi ile birlikte açan güllerle adeta bir çiçek bahçesine dönüştü.

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından bahar dönemi çalışmaları kapsamında, çevre yolunun Viyadük ile Çöşnük kavşağı arasındaki bölümünde yer alan orta refüjüne ıhlamur, akçaağaç, manolya, defne dış budak gibi türlerde 1000 dolayında yetişmiş ağaç dikildi.

Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı tarafından ayrıca çevre yolu orta refüjünde yer alan ferforje demirleri de baştan sona tamir edilirken, yeşil alanlarda çim biçme, güllerde de budama çalışmaları yapıldı.

Yapılan düzenlemelerin ardından, bahar ile birlikte değişik renklerde açan güller çevre yoluna apayrı bir güzellik kazandırdı. Yol boyunca birbirinden güzel renklerde açan güller vatandaşların da büyük beğenisini kazandı.

Gerek şehirlerarası yolculuk yapan vatandaşlar, gerekse de günlük şehiriçi ulaşımlarını bu güzergahta yapan vatandaşlar çevreyolundaki düzenlemelerin Malatya’ya yakışır bir görünüme kavuştuğunu ve rengarenk göründüğünü belirterek başta Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini söylediler.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*