Salı , 12 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 41. Kocaeli » Mardin – Kızıltepe yolunda peyzaj düzenlemesi yapılacak
Mardin – Kızıltepe yolunda peyzaj düzenlemesi yapılacak

Mardin – Kızıltepe yolunda peyzaj düzenlemesi yapılacak

Mardin – Kızıltepe yolunda peyzaj düzenlemesi yapılacak :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mardin’e ulaşım sağlayan Mardin-Kızıltepe D-950 karayolunda peyzaj çalışması yapacak. Mardin-Kızıltepe arasında uzanan ve Protokol Yolu olarak da bilinen yol bölümünde orta refüj düzenlemesi gerçekleştirilecek. Yaklaşık 16 bin 500 metre uzunluğundaki yol, çalışmayla daha düzenli ve konforlu hale gelecek.

2240 AĞAÇ DİKİLECEK

Yaklaşık 96 bin metrekarelik Protokol Yolu alanında yapılacak çalışma kapsamında ağaçlandırma ve yeşillendirme uygulamaları gerçekleştirilecek. Alana bin 658 adet çınar ağacı, 582 palmiye dikilecek. Alana ayrıca 552 adet çiçeklerden oya yapılacak. Orta refüj 95 bin metrekare rulo çimle kaplanacak. Proje kapsamında iki adet su deposu ve sulama tesisatı yapılacak.

8 FİRMA KATILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çalışmayı yapacak firmayı belirlemek üzer ihale düzenledi. İhaleye 8 firma teklif sundu. En düşük teklifi 3 milyon 944 bin TL ile Hilal Çevre Düzenleme verirken en yüksek teklif 5 milyon 877 bin TL ile Lineer Maden+Ete İnşaat ortaklığından geldi. İhale komisyonu teklifleri değerlendirdikten sonra işi yapacak yüklenici firma belirlenecek.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*