Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 33. Mersin » Mersin Büyükşehir Okul Bahçelerini Asfaltlıyor
Mersin Büyükşehir Okul Bahçelerini Asfaltlıyor

Mersin Büyükşehir Okul Bahçelerini Asfaltlıyor

Mersin Büyükşehir Okul Bahçelerini Asfaltlıyor :Mersin Büyükşehir Belediyesi okulların kapanması ile birlikte, gelecek eğitim-öğretim yılında öğrencilerin daha iyi koşullarda ve güzel mekânlarda eğitimlerini tamamlayabilmeleri amacıyla ekiplerini harekete geçirdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler ilk olarak Akdeniz İlçesi’ne bağlı Çay Mahallesi’nde bulunan Halil Akgün İlk ve Ortaokulu’na giderek, okul bahçesini, okulun çevresindeki yolu asfaltlamaya başlarken, aynı zamanda okulun yakınındaki otoparka otopark yapmak için asfalt kaplama işlerini tamamlıyorlar.

Yağmur yağdığında biriken sular sonucunda öğrencilerin okula ulaşımlarının zor olduğunu duyan ve okulun talebi üzerine hemen ekiplerini Çay Mahallesi’ne yönlendiren Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri yer yer çukurlukların olduğu ve suların biriktiği okul bahçesinde zemin iyileştirme çalışmalarının tamamlanmasının ardından asfaltlama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Halil Akgün İlk ve Ortaokulu’nun bahçesine, çevre yoluna ve etrafındaki otoparka asfalt dökümü yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, çocukların mağduriyetlerini en aza indirebilmek ve daha iyi koşullarda, en iyi şekilde okula ulaşımlarını sağlayarak öğrencilerin güvenle okula gelip gidebilmelerini amaçlıyor.

Çay Mahallesi’nde bulunan Halil Akgün İlk ve Ortaokulu’nun yanı sıra, Toroslar Anadolu Lisesi’nin de bahçesinde komple sıcak asfalt kaplama işlemlerine devam eden Büyükşehir Belediyesi ekipleri, lisenin bahçesini eski halinden daha iyi hale getirebilmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*