Pazar , 21 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 58. Sivas » Mevlana Tüneli 2018 Yılında Hizmete Girecek
Mevlana Tüneli 2018 Yılında Hizmete Girecek

Mevlana Tüneli 2018 Yılında Hizmete Girecek

Tıkalı olan bazı yol ve kavşakların açılmasıyla birlikte şehrin kuzeyinde yeni bir ulaşım aksı oluşturacak olan Mevlana Tüneli’nde ışığın görünmesine son 10 metre kaldı.

Mevlana Mahallesi ile Aydoğan Mahallesi’ni yerin altından çift tüp şeklinde bağlayacak olan tünel, Başkan Aydın’ın en önemli projeleri arasında yer alıyor.

Dönemin Ulaştırma Bakanı, Başbakan Binali Yıldırım’ın da katılımıyla geçtiğimiz yıl temeli atılan tünel, yoğun ve yorucu bir çalışma temposunun ardından 2018 baharında hizmete açılacak.

Tünelin üstünde kalan tarihi yapılar ve arazinin toprak yapısı, çalışmaların çok dikkatli bir şekilde yürütülmesini gerektirdi. Çakılan yüzlerce fore kazığın ardından başlatılan delme işlemi her iki uçtan koordineli bir şekilde devam ettirildi.

Sivas Belediyesi tarihindeki en büyük bütçeli proje olma özelliğini taşıyan tünel, ilk araç geçişi için adeta gün sayıyor. Yalızca 10 metre gibi çok küçük bir mesafenin kaldığı proje, kısa zaman içerisinde tamamlanacak.

Öte yandan tüneli Menderes Caddesi’ne bağlayacak olan güzergâhta kamulaştırılan evlerin yıkım işlemi devam ediyor.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*