Perşembe , 18 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 21. Diyarbakır » Mezopotamya Bulvarı’nda asfalt çalışmaları devam ediyor
Mezopotamya Bulvarı’nda asfalt çalışmaları devam ediyor

Mezopotamya Bulvarı’nda asfalt çalışmaları devam ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, kentin en önemli bulvarlarından biri olan Mezopotamya Bulvarı’ndaki asfalt çalışmalarına devam ediyor. Bulvara, toplam 55 bin ton asfalt serilecek, bisiklet yolu ve kaldırımlar yapılacak, elektrik sistemi döşenecek.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, kent genelinde başlattığı asfalt, yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor. Kentin en uzun ve en önemli bulvarlarından biri olan Mezopotamya Bulvarı’nda asfalt döküm çalışmalarını sürdüren ekipler, trafikte herhangi bir sorun yaşanmaması için asfalt çalışmasını kısım kısım tamamlıyor. 4 bin 850 metre uzunluğundaki Mezopotamya Bulvarı’nda şu ana kadar 3 bin 300 metrelik bölüme binder tabakası için 23 bin ton sıcak asfalt serildi. Yağmur suyu drenajı, temel, alt temel ve PMT çalışmalarının da devam ettiği bulvarda, alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından bulvara binder tabakası için 12 bin ton, aşınma tabakası için de 20 bin ton sıcak asfalt serilecek.

Bağlantı yollarında çalışmalar sürüyor

Mezopotamya Bulvarı’nın bağlantılı yolları olan Sipan, Jiyan, Baba Tahir, Musa Anter ve Nazım Hikmet caddelerinde yağmur suyu drenajı, temel, alt temel, PMT ve asfalt çalışmaları devam ederken, bulvardaki çalışmaların ekim ayının ortalarında tamamlanması bekleniyor. Mezopotamya Bulvarı tamamlandığında Mahabad Bulvarı’ndaki trafik yoğunluğu azalacak.

Elektrik direkleri dikilecek

Mezopotamya Bulvarı’nda, aşınma tabakası serilmeden önce kaldırım ve aydınlatma çalışmaları yapılacak. Bulvar, Otogar Kavşağı-Sipan Caddesi arasına 46, Sipan Caddesi-Jiyan Caddesi arasına 30, Jiyan Caddesi-Nazım Hikmet Caddesi arasına 61, Nazım Hikmet-Fırat Bulvarı arasına 36, Fırat Bulvarı-Musa Anter Caddesi arasına 56, Musa Anter Caddesi-Selahattin Eyyubi Bulvarı arasına 83, Selahattin Eyyubi-Diclekent Bulvarı arasına da 63 olmak üzere toplam 375 elektrik direği dikilerek aydınlatılacak.

Bisiklet yolu

Büyükşehir Belediyesi, asfaltlama ve kaldırım çalışmalarından sonra Mezopotamya Bulvarı’nda 2 metre genişliğinde 4 bin 850 metre gidiş-geliş olmak toplam 9 bin 700 metre uzunluğunda bisiklet yolu inşa edecek.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*