Pazar , 21 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 65. Van » Minikler trafik kurallarını eğlenerek öğreniyor
Minikler trafik kurallarını eğlenerek öğreniyor

Minikler trafik kurallarını eğlenerek öğreniyor

Minikler trafik kurallarını eğlenerek öğreniyor :Van Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte yürüttüğü proje kapsamında çocuklar hem teorik hem uygulamalı trafik eğitimi alıyorlar.

Van Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda okul öncesi ve İlkokul öğrencilerine Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı eğitmenler tarafından trafik işaretleri ve kuralları ile ilgili hem teorik hemde uygulamalı eğitimler veriliyor. Koç, Hüsrevpaşa, Yavuzselim, Eminpaşa, Tav-ifakat Yavuz ilkokulları ile Sevgili Öğretmenim, Şefkat ve Atatürk anaokullarındaki çocukların trafik kurallarını öğrenmeleri ve alışkanlık kazanmalarını sağlamak amacıyla eğitimlere devam ediliyor.

Bu eğitimler kapsamında Sevgili Öğretmenim Anaokulundan 43 minik öğrenciye bugün eğitim pistinde çeşitli trafik eğitimleri verildi.

Özel akülü araçlar ile direksiyonun başına geçen minikler eğitici trafik polislerinin verdiği komutlara göre trafik ışıklarına uyma, yaya geçitlerini doğru kullanma ve diğer trafik kuralları hakkında kapsamlı bir eğitimden geçtiler.

Büyükşehir Belediyesine ait 90 bin m2 alan üzerinde inşa edilen eğitim parkında uygulamalı eğitim pistlerinin yanı sıra dersliklerde yer alıyor. 20 akülü aracın yanısıra engelli çocuklar içinde 2 adet özel akülü araç bulunuyor.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*