Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 63. Şanlıurfa » Narlıdere Köprülü Kavşak Çalışmaları Hızla Devam Ediyor
Narlıdere Köprülü Kavşak Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

Narlıdere Köprülü Kavşak Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

Şanlıurfadaki trafik akışını rahatlatmak amacıyla Büyükşehir Belediyesinin Karaköprü İlçesinde yapımına başladığı Narlıdere Köprülü Kavşak proje çalışması hızla ilerliyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “Şanlıurfa için önemli ve vizyonel bir projeyi gerçekleştiriyoruz” dedi.

Şanlıurfa’nın trafik yükünü hafifletmek amacıyla Büyükşehir Belediyesinin Karaköprü ilçesi Narlıdere Mahallesinde başlattığı Narlıdere Köprülü Kavşak projesi devam ediyor. Çardaklıkaya Bulvarı ile Karaköprü ilçesinin önemli damarlarından biri olan Yeşiloğlu Bulvarına geçiş sağlayan İbrahim Kolsuzoğlu Bulvarını birbirine bağlayacak olan Narlıdere Köprülü Kavşağı Diyarbakır Yolunun ayırdığı Karaköprü’nün iki yakası arasında kesintisiz bir ulaşım imkânı sağlayacak. Kavşak yapımı sayesinde Çardaklıkaya Bulvarı ile Kolsuzoğlu Bulvarı 430 metrelik art germe bir viyadükle bağlanacak. Diyarbakır Yolu güzergahı ise dal-geç şeklinde olacak ve tüm proje yan yollarıyla beraber 3 katlı olarak inşa edilecek. Yapımı hızla devam eden Narlıdere Köprülü kavşak çalışmalarını yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çİftçi, teknik ekipten bilgi aldı.

ŞANLIURFA TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK PROJE DEVAM EDİYOR

Kent merkezinde trafik yükünü hafifletmek amacıyla vizyonel bir proje çalışması yaptıklarını belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “Şanlıurfa’nın özellikle Kuzey yönünde geliştiğini, Şanlıurfa-Diyarbakır yolu olan GAP Bulvarı trafik açısından önem arz ediyordu. Geçen yıl bitirdiğimiz iki köprülü kavşağın yanına şu an şehrin çok ana çevre yollarını bağlayan Karaköprü, Çevik Kuvvet ve köprülü kavşak, gerek Karaköprü’nün çevre yolu anlamında 35 metrelik bulvarlarınının 50 ile kesiştiği nokta olan Narlıdere köprülü kavşağının yapımını sürdürüyoruz. Şanlıurfa için önemli ve vizyonel bir projeyi gerçekleştiriyoruz. Program kapsamında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ulaşımda çok ciddi sorunlar çözülecek. 11 bulvar aynı anda yapılıyor. Yeni Şanlıurfa’yı inşa edecek olan projelerdir. İnsanlarımızın hayatları Büyükşehir Belediyesinin kadroları için önemlidir” dedi.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*