Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 61. Trabzon » Ordu Büyükşehir, 1300 km’lik sıcak asfalt yol programının 350 km’sini tamamladı
Ordu Büyükşehir, 1300 km’lik sıcak asfalt yol programının 350 km’sini tamamladı

Ordu Büyükşehir, 1300 km’lik sıcak asfalt yol programının 350 km’sini tamamladı

95 mahallede 201 farklı noktada yol çalışması yapan Ordu Büyükşehir Belediyesi, 1300 km’lik sıcak asfalt yol programının 350 km’sini tamamladı.

Başkan Enver Yılmaz, “Geride bıraktığımız süreçte 19 ilçe ve 112 grup yolunda 825 personel, 397 araç ve iş makinesiyle 350 km yolda sıcak asfalt, 676 km sathi asfalt kaplama ve 31 km beton yol çalışması yaparken, 200.000 m3 taş duvar, 1.387 m3 betonarme duvar ve 1.500 m menfez imalatı gerçekleştirdik. 60 km yeni yol açarken, 800 km yolun onarımını gerçekleştirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Yıl sonuna kadar altyapısı hazır hâle getirilen 450 km yolu daha sıcak asfalta kavuşturacağız. Bunun için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesinin son günlerde sürdürdüğü altyapı ve yol çalışmalarının bazıları ise şöyle:

ALTINORDU

Bucak Mahallesi Şahincili Caddesi 500 metrelik kısımda asfalt serimi tamamlandı. Karşıyaka Mahallesi Adalet Caddesi (Adliye Önü) kazı, dolgu ve terasman hazırlık çalışmaları devam ediyor. Nizamettin Mahallesi Boztepe yolunda sanat yapıları, terasman ve zemin iyileştirme çalışmaları ile alt temel serimi sürüyor. Akyazı Mahallesi 1068 No’lu Sokak’ta (Tıkıloğlu mevkii) sıcak asfalt çalışması ve 817 No’lu Sokak’ta kazı, dolgu ve terasman çalışması devam ederken, 818 No’lu Sokak’ta yağmur suyu mazgal çalışması tamamlandı ve yol üstyapı çalışmalarına hazır hâle getirildi. Kayabaşı-Topluca-Gökömer grup yolunun sıcak asfalt öncesi alt temel çalışması ise sürüyor. Şahincili Mahallesi Polatlı Şehitleri Caddesi’nde kazı ve dolgu çalışması ve 80. Yıl Cumhuriyet Caddesi’nde yağmur suyu hattı çalışması devam ediyor. Akyazı Mahallesi Gaffar Okkan Caddesi-Şehit Polis Âdem Çiçek Caddesi kazı ve dolgu çalışması ile Çakalçıkmaz Mezarlığı kavşağında kazı, dolgu ve yağmur suyu hattı çalışması sürüyor.

ULUBEY

5.5 km uzunluğa sahip Ulubey Kalıcak-Kumanlar-Kardeşler bağlantısında sathi asfalt öncesi astarlama çalışması ve 8 km uzunluğundaki Ulubey Güzelyurt-Aydınlar-Durak-Koşaca bağlantısında asfalt öncesi PMT serim çalışması devam ediyor.

FATSA

350 metrelik Fatsa Yeni Kumru Caddesi ile Reşadiye Caddesi’nde sıcak asfalt serim çalışması tamamlandı. 1,90 km uzunluğundaki Gürsu Sokak’ta sıcak asfalt serim ve PMT serim çalışmaları devam ediyor. Oluklu-Hatipli bağlantısı ile Kılıçlı-Tepecik-Aslancamii bağlantısında sıcak asfalt çalışması sürüyor. Ilıca Sarmaşık Yeşilyurt-Perşembe Çamarası bağlantısı, 8 km uzunluğundaki Fatsa Bolaman – Bozdoğan-Yaranoğlu – Kavraz Mahalle yolu, Fatsa Bozdoğan Mahallesi yolunda sathi asfalt kaplama çalışması tamamlandı. Oluklu-Yusuflu bağlantısı ile 5 km uzunluğa sahip Fatsa Oluklu-Yusuflu bağlantısında ise sathi kaplama öncesi astarlama çalışması sona erdi.

KORGAN

Terzili-Beypınarı bağlantısında ve Durali-Yeşilalan-Koçcuğaz-Soğukpınar bağlantısı ile Koçcuğaz-Perşembe Yaylası bağlantısında sathi asfalt kaplama çalışmaları tamamlandı. Korgan ilçe merkezi 2. etap çalışmaları kapsamında OSKİ’nin altyapı çalışmaları tamamlandı, kazı ve dolgu çalışmaları ise devam ediyor. Yukarıkozpınar-Çitlice-Belalan bağlantısı sıcak asfalt öncesi altyapı çalışmaları sürüyor.

GÜRGENTEPE

Gürgentepe Hasancık-Bahtiyarlar-Fatsa bağlantısı sıcak asfalt serim ve PMT serim çalışmaları ile Gürgentepe ilçe merkezi sıcak asfalt öncesi altyapı çalışmaları devam ediyor.

AYBASTI

Beştam-Alankent bağlantısı sıcak asfalt çalışması sürmekte olup, Sağlık-Esenli-Muratyeri-Çakırlı-Fındıklıdüz bağlantısı ve Alacalar Mahallesi Arpacılar mevkii ile Aybastı Karamanlı Mahallesi (okul yolu) sathi asfalt kaplama çalışması tamamlandı.

ÇATALPINAR

Çatalpınar Göller-Kayatepe bağlantısında sathi asfalt kaplama çalışması tamamlandı. Ortaköy-Karayolu bağlantısı ile Çatalpınar Sayacatürk Mahallesi’nde sathi asfalt kaplama öncesi astarlama çalışması devam ediyor.

KABATAŞ

Alankent-Karaibrahim bağlantısı ile Kabataş Güzelyurt-Kuzköy bağlantısında sathi asfalt kaplama çalışması tamamlandı.

Öte yandan Çaybaşı-İkizce bağlantısı sıcak asfalt öncesi PMT serim çalışması ve Çamaş Şirinköy-Sakargeriş bağlantısı sıcak asfalt öncesi yol onarım çalışması devam ediyor. İkizce Kale Mahallesi sathi asfalt öncesi altyapı çalışması tamamlandı ve yol asfalta hazır hâle getirildi. Akkuş Akpınar-İlküvez bağlantısında altyapı çalışması tamamlandı ve astarlama çalışmaları ise devam ediyor. Ünye Sarıhalil-Gölceğiz-Erenyurt-Kuzca bağlantısında sathi asfalt kaplama çalışması tamamlandı.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*