Salı , 23 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 52. Ordu » Ordu Büyükşehirden 221 Milyon TL’lik Yol Atağı
Ordu Büyükşehirden 221 Milyon TL’lik Yol Atağı

Ordu Büyükşehirden 221 Milyon TL’lik Yol Atağı

Ordu Büyükşehirden 221 Milyon TL’lik Yol Atağı : Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından 2017 yılında il genelinde 221 milyon TL’lik yol yatırımı yapılacak.

İlçelerde yaşanan asırlık yol sorunlarına Büyükşehirle neşter vurulduğunu söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “24 saat esaslı olarak çalışan ekiplerimiz, deyim yerindeyse ilimizin 19 ilçesinde şantiye kurdu ve muazzam şekilde çalışmaya devam ediyor. Hava şartlarının müsait olması durumunda yıl sonuna kadar 500 km sıcak asfalt dökmeyi hedefliyoruz” dedi.

2017 YILINDA YOLA 221 MİLYON TL BÜTÇE AYIRDIK

Yolları konforlu bir yapıya kavuşturmak için Büyükşehir Belediyesinin yol seferberliği sürdürdüğünü ifade eden Başkan Yılmaz, “Geride bıraktığımız süreçte 300 milyon TL’lik yol yatırımı yaparak 320 km yolu sıcak asfalta ve birçok noktadaki yolları standardı yüksek bir yapıya kavuşturduk. 2017’de büyük hedefler koyarak bu doğrultuda hizmete sunacağımız 500 km sıcak asfalt, 300 km sathi asfalt kaplama, 65 km beton yol ve beton hendek çalışması, 11 km yeni yol açma, 354 km genişletme, 1.330 km stabilize yol ve 50 bin m2 baskı beton kaldırım imalatı çalışması yapacağız. Tüm bu yatırımlar için ayırdığımız bütçe ise tam 221 milyon TL” diye konuştu.

YIL SONUNA KADAR 500 KM SICAK ASFALT DÖKECEĞİZ

Yüksek kesimlerdeki vatandaşların Büyükşehirin nimetlerine daha erken kavuştuğunu belirten Başkan Enver Yılmaz, “Yüksek kesimlerde altyapı sorunu olmadığı için sıcak asfalt çalışmalarına başladık. Asıl sorun nüfus yoğunluğunun fazla olduğu sahil kesimindeki ilçelerimizde. Buralarda doğal gaz, elektrik, kanalizasyon ve su çalışmalarının olması asfalt çalışmamızı sekteye uğratıyor. Bu yıl çalışmalarımızı bu iki ilçemizde ağırlıklı olmak üzere 19 ilçemize yayacağız. Bu çerçevede Altınordu ilçemizde 120 km ve Fatsa ilçemizde 100 km olmak üzere diğer ilçelerimizle birlikte 500 km sıcak asfalt dökmeyi planlıyoruz. Planlarımız doğrultusunda çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

ORDU PARMAKLA GÖSTERİLEN BİR İL OLACAK

Başkan Yılmaz, “Modern bir görünüme kavuşturduğumuz yollarımıza alternatif yollar açarak ulaşımda kolaylık sağlıyoruz. Büyükşehirden önce, yerel yönetimler tarafından 10 yılda 20 km sıcak asfalt dökülmemişken Büyükşehir Belediyemiz, bir yılda bir ilçeye 100 km’nin üzerinde sıcak asfalt döktü. Altyapıyı hazırlama konusunda hızlı ve gayretliyiz, koşar adımlarla ilerliyoruz. Allah izin verirse 2017 yılından itibaren altyapı işlerimizin tamamını ve yollarımızın %80-90’ını bitirmiş olacağız. Sonra da üstyapı yatırımlarımıza başlayarak Ordumuzu 2018 yılında Türkiye’de parmakla gösterilen bir il hâline getireceğiz” dedi.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*