Salı , 20 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 52. Ordu » Ordu Büyükşehirin asfalt seferberliği devam ediyor
Ordu Büyükşehirin asfalt seferberliği devam ediyor

Ordu Büyükşehirin asfalt seferberliği devam ediyor

Ordu Büyükşehirin asfalt seferberliği devam ediyor : Ordu Büyükşehir Belediyesi, altyapısını tamamladığı yollarda sıcak asfalt çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Trafik akışının yoğun olduğu ana arterlerde yolları modern görünüme kavuşturmayı sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesinin Çelebioğlu Caddesi ile İbrahim Fırtına Caddesi’ni sıcak asfalt konforuyla buluşturdu.

HEDEFİMİZ; YAKLAŞIK 1.300 KM’LİK SICAK ASFALT YOL

19 ilçenin tamamında altyapı ve yol çalışmalarında önemli bir mesafe kateden Ordu Büyükşehir Belediyesi, OSKİ, AKSA Doğal Gaz, Telekom ve YEPAŞ gibi kurumların altyapı çalışmalarını tamamladığı bölgelerde sıcak asfaltla döşediği yolları hizmete sunuyor. Başkan Enver Yılmaz, göreve gelmelerinin hemen ardından yapılan ve Türkiye’nin alanında en büyük ihalesi olarak gösterilen 752 Km’lik Sıcak Asfalt İhalesi’yle birlikte hedef olarak belirledikleri yaklaşık 1.300 km’lik sıcak asfalt yol çalışmalarında önemli bir mesafe aldıklarını söyledi.

İBRAHİM FIRTINA CADDESİ SICAK ASFALTA KAVUŞTU

Kendi ekip ve ekipmanıyla birlikte kilometrelerce yola sıcak asfalt uyguladıklarını belirten Başkan Yılmaz, “Diğer ilçelerimizde olduğu gibi Altınordumuzda da trafiği rahatlatacak çözümler üretmeye devam ediyoruz. Toplam uzunluğu 4,5 km olan Bahçelievler Mahallesi Mehmetçik Bulvarı, İbrahim Fırtına Bulvarı ve Soya Caddesi’nde (sahil yolu) çalışmalar devam ediyor. 2 km uzunluğundaki İbrahim Fırtına Caddesi’nin de sıcak asfaltını hafta sonu itibarıyla tamamladık. Hâlihazır altyapı çalışmaları devam eden Soya Caddesi’nde sıcak asfalt uygulaması yapacağız. Bu bölgemizde proje kapsamındaki bisiklet ve koşu yoluyla kaldırım yapım işini de asfalt çalışmamızla birlikte koordineli olarak yürütüyoruz. Yaz ayında tamamlayacağımız çalışmaların ardından, eşsiz bir kıyı bandını halkımızın hizmetine açacağız” diye konuştu.

ÇELEBİOĞLU CADDESİ KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

Altınordu ilçesinin önemli arterlerinden olan Şirinevler Mahallesi Çelebioğlu Caddesi’nde de sıcak asfalt döküm işinin devam ettiğini belirten Başkan Enver Yılmaz, “Toplam uzunluğu 1,3 km olan caddenin hafta sonu itibarıyla 400 metresine sıcak asfalt uygulaması yaptık. Önümüzdeki hafta içerisinde de 750 m’lik bölümün sıcak asfaltını dökeceğiz. Karşıyaka Bulvarı’nın devamı olan bu yolumuz tamamlandığında, şehrimizin doğu bölgesini Ulubey yoluna ve bu güzergâh üzerindeki çevre yoluna bağlayarak iç bölgede alternatif bir yol oluşturacağız. Böylece Civil Irmağı’nın doğu tarafında trafikte ciddi bir rahatlama sağlayacağız” dedi.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*