Pazar , 21 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 52. Ordu » Ordu’da Cumhuriyet tarihinin en büyük yol çalışması
Ordu’da Cumhuriyet tarihinin en büyük yol çalışması

Ordu’da Cumhuriyet tarihinin en büyük yol çalışması

Türkiye’de örnek bir proje olarak gösterilen Cumhuriyet tarihinin en büyük yol seferberliği, Ordu’nun 19 ilçesinde tüm hızıyla devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, il genelinde 450’si sıcak asfalt olmak üzere toplam 1.305 km yolu asfalta kavuşturduklarını söyledi.

ORDU’NUN KADERİ DEĞİŞİYOR

Türkiye’nin en zor coğrafyalarından ve kırsal yol ağı en uzun ikinci ili olan Ordu’da asfalt seferberliği sürüyor. On yılların sorunlarını bir bir çözüme kavuşturan Ordu Büyükşehir Belediyesi, 19 ilçede kurduğu şantiyelerle ilin çehresi ve kaderini değiştiriyor. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Abdulkadir Hatipoğlu’ndan il genelinde devam eden ve planlanan yol çalışmalarıyla ilgili brifing alan Başkan Enver Yılmaz, çalışmaların öngörüldüğü takvimde yürütüldüğünü ifade etti.

AMAÇ KONFORLU ULAŞIM

Hava koşullarının elverişli olduğu dönemlerde yoğun çalışma temposu sergilediklerini belirten Başkan Yılmaz, “Yollarımızın ömrünü uzatmak, halkımızın konforlu ve güvenli bir şekilde yolculuk yapmasını sağlamak için 19 ilçemizde 112 mahalle, grup yolu ve ana arterlerde yol çalışmalarımıza kesintisiz devam ediyoruz. Geride bıraktığımız 3 yıllık süreçte toplam 1305 km yolun asfaltını tamamladık. Proje kapsamında yer alan yolların altyapısı ile üstyapı sıcak asfalt çalışmalarını bitirerek ulaşım sorununu en aza indirmeyi, mevcut yol güzergâhlarının standardını yükseltip konforlu ulaşım sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

YOLLAR KALE GİBİ DUVARLARLA KORUMA ALTINDA

Çalışmalar kapsamında, sanat yapıları imalatı olarak 193 bin m3 taş duvar, 1.513 m menfez, 1.387 m3 betonarme duvar ve 56 bin 283 m2 kaldırım imalatı gerçekleştirildi.

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK YOL YATIRIMI

Ordu Büyükşehir Belediyesi, geride bırakılan üç yıllık süreçte 855 km sathi kaplama asfalt, 32 km beton yol, 5 bin 576 km stabilize yol ve 41 bin 100 m2 parke yol yaparken, 8 bin 878 km’lik yolun hendek temizliği ve 907.15 km de tesviye ve yol onarımı gerçekleştirdi. Mahalle yollarının yağmur suyu hattı yapımına yönelik altyapı çalışmaları kapsamında da 48 bin 202 m koruge boru kullanan Büyükşehir Belediyesi, 1.513 m de kutu menfez yaptı. Öte yandan, Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığının gerçekleştirdiği yol çalışmalarının Cumhuriyet tarihinin en büyük yol yatırımı olduğu belirtildi.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*