Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 41. Kocaeli » Otopark çalışanları meslek statüsüne alınıyor
Otopark çalışanları meslek statüsüne alınıyor

Otopark çalışanları meslek statüsüne alınıyor

Otopark çalışanları meslek statüsüne alınıyor :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Belde A.Ş. Genel Müdürü Kemal Yazıcı’nın da yönetim kurulu üyesi olarak görev aldığı Otopark İşletmecileri Derneği(OİD)’nin yoğun temasları sonucunda, büyükşehirlerde araç park yerlerinde hizmet veren otopark çalışanları meslek statüsüne sahip olacak. Otopark işletmecilerini ve çalışanlarını tek çatı altında toplayan dernek, sektörün sorunlarını düzenlediği çalıştaylarla masaya yatırmış ve ortaya çıkan sonuçları ilgili mercilere aktarmıştı. Otopark çalışanlarına meslek statüsü verilmesiyle sektördeki önemli sorunlardan biri çözülmüş olacak.

BELDE A.Ş. DERNEĞİN KURUCU ÜYESİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Belde A.Ş., kurucu üyesi olduğu Otopark İşletmecileri Derneği’nin (OİD) geçen yıl yaptığı değerlendirme toplantısında ev sahipliğini üstlenmişti. Toplantıda derneğin üyeleri arasında mesleki deneyim, karşılıklı destek, mesleki park kuruluşları arasındaki işbirliğini kolaylaştırmak, otopark ve kentsel hareketlilik ile ilgili önlem ve çözümler, ulaşım araçlarına yönelik park çözümleri gibi birçok konuda işbirliğine gidilmesi kararlaştırılmıştı. İstanbul’da düzenlenen 4. Uluslararası Ulaşım ve Araç Park Alanları Yönetimi Sempozyumu’nda da, Belde A.Ş. Genel Müdürü Kemal Yazıcı yaptığı sunumda araç parklanmasının yatırımcı yönünden içinde bulunduğu sıkıntıları ve çözüm önerilerini aktarmıştı.

OTOPARK ÇALIŞANLARINA SERTİFİKA

Bu gelişmelerin ardından Mesleki Yeterlilik Kurumu ile Otopark İşletmecileri Derneği arasında imzalanan protokol ile 10 bin otopark çalışanının meslek statüsüne kavuşmasına olanak sağlandı. Otoparklarda çalışan personele Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından sertifika verilecek, böylece otoparklarda çalışmak için mesleki yeterlilik belgesi zorunlu olacak.

YAZICI: OTOPARKÇILIĞIN MERKEZİ

Otopark İşletmecileri Derneği’nin geçen ay düzenlediği yönetim kurulu toplantısında konunun ele alındığını aktaran Belde A.Ş. Genel Müdürü Yazıcı, derneğin; ulaşım araçlarının park çözümlerine yönelik strateji ve proje geliştirmek, otopark ve sistemleri konusunda bilgi ve tecrübe paylaşmak, yönetmelik ve yasal mevzuatların belirleyici bir şekilde uygulanmasını sağlamak amacıyla işletmecilik yapan kamu ve özel sektörü bir çatı altında birleştirdiğni söyledi. Yazıcı, Otopark İşletmecileri Derneği’nin kısa sürede otoparkçılığın merkezi haline geldiğini aktardı.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*