Pazar , 21 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 16. Bursa » Ova trafiği Yunuseli Yolu´yla rahatlayacak
Ova trafiği Yunuseli Yolu´yla rahatlayacak

Ova trafiği Yunuseli Yolu´yla rahatlayacak

Ova trafiği Yunuseli Yolu´yla rahatlayacak :Yaptığı yatırımlarla şehrin her bir bölgesini ulaşılabilir kılan ve ulaşımda alternatif hatlar açmaya özen gösteren Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yunuseli Kanalı’nın iki tarafında başlatılan ve semt merkezinde sona eren yolları Dereçavuş’a uzatma çalışmalarını hızlandırdı. Kanal boyunca devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mayıs ayı içerisinde tamamlanacak çalışmalarla birlikte Yunuseli Yolu kullanılarak Mudanya, Kurşunlu ve Yalova istikametlerine yolculuk yapılabileceğini açıkladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yunuseli Yolu’nun Dereçavuş’a uzatılması yönündeki çalışmaları denetledi. Büyükşehir Belediyesi olarak trafiği rahatlatma yönündeki hamlelere devam ettiklerini belirten Başkan Altepe, onlardan birinin de şu anda düzenleme çalışmaları devam eden ve Yunuseli Kanalı’nın iki tarafında da uzayan kara yolu olduğunu ifade etti. Daha önce Yunuseli semt merkezine kadar gelen yolun başlatılan çalışmalarla uzatılacağını ve 3 kilometrelik mesafedeki Dereçavuş’a bağlanacağını söyleyen Başkan Altepe, inşaatın tamamlanmasının ardından artık Yunuseli semt merkezi kullanılmadan doğrudan kanal yoluyla Mudanya, Kurşunlu ve Yalova istikametlerine yolculuk yapılabileceğini vurguladı. İnşaat çalışmaları süren Yunuseli Yolu’nun ‘Armutköy ve Yeniceaabat’tan yapılacak bağlantılarla’ tüm ovadaki trafiği önemli ölçüde rahatlatacağını ifade eden Başkan Altepe, “Böylelikle İstanbul ile Mudanya yolları yeni bir alternatif yola daha kavuşmuş olacak. Yunuseli semt merkezinin kullanma zorunluluğu ortadan kalkacak. Bu yolumuz inşallah mayıs ayı içerisinde bitecek. Şimdiden Bursa halkına hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*