Cumartesi , 16 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 06. Ankara » Özel toplu taşıma araç şoförlerine yangın eğitimi
Özel toplu taşıma araç şoförlerine yangın eğitimi

Özel toplu taşıma araç şoförlerine yangın eğitimi

Özel toplu taşıma araç şoförlerine yangın eğitimi :Ankara Büyükşehir Belediyesi, özel toplu taşıma araç şoförlerine (ÖTA) yangın eğitimi verdi. Şoförlere sertifikalarını, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı ile EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu sundu.

EGO Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi Belediyeler, Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Dairesi Başkanlığı ve İtfaiye Dairesi Başkanlığı işbirliğiyle düzenlenen seminerde, İtfaiye Daire Başkanlığı Uzman Eğitmeni Nurettin Ayaz, Özel Toplu Taşıma Araçları (ÖTA) şoförlerini bilgilendirdi.

Ayaz, şoförlere, “yangınların nedenleri”, “yangınları önleyici tedbirler”, “yangın söndürücülerinin kullanımı”, “yangın anında neler yapılması gerektiği” ve “itfaiyenin görevleri”, konularında görüntüler eşliğinde aydınlatıcı bilgiler verdi.

Yangın söndürme cihazını ayrıntılı olarak sürücülere anlatan Ayaz, cihazın piminin çekilerek, nasıl kullanıma hazır hale geldiğini uygulamalı olarak gösterdi. Ayaz, yangın söndürme cihazının manometre okunun, yeşil ve yeşilden sonraki bölgeyi göstermesi gerektiğini belirtti.

-SERTİFİKALAR, BALCI VE GÜNDOĞDU’DAN…
ÖTA şoförlerine 3 günlük seminerin ardından sertifikaları da Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu tarafından verildi.
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı, yaptığı konuşmada, 15 Temmuz’da millet tarafından büyük bir destan yazıldığını belirterek, “Sizler, bizler, sokaktaki vatandaşımız, hepimiz gerçekten büyük bir mücadele verdi. Bu mücadele, bundan sonra da inşallah yedi düvele karşı devam ediyor. İnşallah ülkemizi iyi günler bekliyor. Bu vesileyle de bu eğitimin hayırlara vesile olmasını diliyor, teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ÖTA sürücüleri, seminerin ardından İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nın sahasında uygulamalı yangın eğitimine katıldı.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*