Çarşamba , 17 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 63. Şanlıurfa » Şanlıurfa Büyükşehir’den Bir İlk Daha, Sıkıştırılmış Beton Yol Uygulamasını Başlattı
Şanlıurfa Büyükşehir’den Bir İlk Daha, Sıkıştırılmış Beton Yol Uygulamasını Başlattı

Şanlıurfa Büyükşehir’den Bir İlk Daha, Sıkıştırılmış Beton Yol Uygulamasını Başlattı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bir ilki daha gerçekleştirerek kırsal mahallelerde sıkıştırılmış beton yol uygulamasını başlattı.

Büyük bir yol ağına sahip Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesi, sıkıştırılmış beton yol uygulaması ile Türkiye’de yeni bir uygulamayı başlatarak yolların kalitesini yükseltiyor. Sıkıştırılmış beton yol uygulamasının yapıldığı Yeniköy ve Yeşiltepe yolunu inceleyen Başkan Çiftçi: ” Büyükşehir Belediyesi olarak uzun ömürlü yollar için sıkıştırılmış beton yol uygulamasına geçiyoruz” dedi.

Türkiye’nin en uzun kırsal yol ağlarından birine sahip olan Şanlıurfa’da ulaşımın sağlıklı ve uzun ömürlü olması için farklı çalışmalar yürüten Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bu kez Türkiye’de yeni olan sıkıştırılmış beton yol uygulamasıyla ulaşımda yeni uygulamaya geçti.

Yeniköy ve Yeşiltepe köyü arasında yaklaşık 3,5 kilometrelik yapılan yolu inceleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi: “Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz tarafından sıkıştırılmış beton yol yeni bir uygulamadır. Sıkıştırılmış beton yol uygulaması ile Türkiye de yeni bir uygulama başlatmış oluyoruz. Yolların alt yapısı tabi ki her yerde olduğu gibi burada da önemlidir. Büyükşehir Belediyesi olarak böyle bir uygulama gitmemizin sebebi uzun ömürlü yollar. Yeniköy ve Yeşiltepe köyü arasında yaklaşık 3,5 kilometrelik bir deneme yapıldı. Denemeler sonucunda test sonuçlarını inceledik ve olumlu sonuçlar aldığımızı gördük. Alan incelemeleri sonucunda yapılacak yolların uzun ömürlü, kalıcı, sağlam olması gerektiğine karar verdik. Yaptığımız yolların bittikten sonra arkamıza bakmadan gönül rahatlığı ile diğer köy ve mahallerde çalışmalar başlatmamız gerekiyor. Kırsal Hizmetleri Daire Başkanlığımız olarak öncelikle grup yollarındı yapma kararı aldık. Yapılan yolların alt yapısı sağlamlaştırılacak. Yolların geçiş ve bağlantıları için menfez çalışmaların tamamlanması gerekiyor. Şuan bu projeler çalışmalar devam ediyor. Bu projelerin tamamlanması ile Şanlıurfa’mızda kalıcı, güzel, standarttı yüksek, tamamıyla trafik kurallarına uygulanan yeni bir sisteme geçiyoruz. Büyükşehir olarak Kırsal mahallerimizin birim ve teknik mantığı ile hizmetlerini gerçekleştirmeliyiz. Şanlıurfa da gelişen bir kırsal var. Kırsalda ki nüfus kendini yeniliyor. Bilinçli bir ilerleme var. Bizde Büyükşehir olarak bu mahallelerimizin önünü açacağız. Yol ağları ile birbirlerine bağlayacağız” dedi.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*