Pazar , 17 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 07. Antalya » Şarampol Caddesi etap etap hayata geçiyor
Şarampol Caddesi etap etap hayata geçiyor

Şarampol Caddesi etap etap hayata geçiyor

Şarampol Caddesi etap etap hayata geçiyor :Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Efsane Geri Dönüyor’ sloganıyla tanıttığı Kentsel Tasarım ve Çevre Düzenleme Projesi kapsamında Şarampol Caddesi dev bir şantiyeye döndü. Caddenin her iki yönünde de iş makinelerinin ve ekiplerin hummalı çalışması devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, Şarampol’u yayalaştırarak, dünyanın en güzel alışveriş sokaklarından biri haline getirecek Kentsel Tasarım ve Çevre Düzenleme Projesi’ni etap etap hayata geçiriyor. Hummalı bir çalışmaya sahne olan Şarampol, şantiye alanına döndü. SGK ve Tonguç kavşağı arasındaki Abdi İpekçi Caddesi üzerinde yer alan binaların boyanma işlemi tamamlandı. Caddeye bakan binaların ön cephelerinde kaplama çalışması, yan ve arka cephelerinde ise boyama yapıldı. Arka cephede kalan binalar da yeniden boyandı. Caddeye renk katacak 5 süs havuzunda ise son aşamaya gelindi. Vatandaşların yürüyüş yolu için cadde boyunca özel gölgelendirme alanları yapılıyor. İş yerlerinin ön cepheleri ahşapla kaplanarak güzelleştiriliyor.

OTOPARK SORUNU YAŞANMAYACAK
Her gün yüz binlerce kişinin ziyaret ettiği bir alışveriş sokağı haline gelecek Şarampol Caddesi’nin ulaşım ve park sorununu çözecek çalışmalar da devam ediyor. Caddenin arka kısmındaki alanların otoparka dönüştürme işlemleri büyük oranda tamamlandı. Proje kapsamında bölgeye iki katlı otopark yapılacak. Ticari ve sosyal yaşamın merkezi olacak Şarampol’e araçlarıyla gelen vatandaşların otopark sorunu yaşamadan caddeye ulaşabilmesi sağlanacak.

24 SAAT YAŞAYAN CADDE
Kentsel tasarım uygulamaları ile Antalya’ya gelen herkesin görmeden gitmek istemeyecekleri bir bölgeye dönüşecek olan Şarampol Caddesi, projeyle birlikte daha yeşil bir görünüm kazanacak. Cadde üzerinde yerleştirilecek kent mobilyalarının yanı sıra, kafe ve restoran gibi reaktif birimler açık alan olarak kullanılacak. Mevcut binaların görünümüne zarar vermeden, tabela, klima gibi görüntü kirliliğine sebep olan dış üniteler uygulanacak teknikle kaybedilecek. Gündüz olduğu kadar gece saatlerinde de aktif olarak kullanılacak caddeye aydınlatma üniteleri ile canlılık kazandırılacak.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*