Salı , 23 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 07. Antalya » Serik Kızderesi’nde ikinci etap da tamam
Serik Kızderesi’nde ikinci etap da tamam

Serik Kızderesi’nde ikinci etap da tamam

Serik Kızderesi Caddesi’nde 2. Etap çalışmaları tamamlandı. Üzeri kapatılarak, asfaltlanan derenin eski görünümünden eser kalmadı. Modern, geniş ve ferah bir cadde haline gelen Kızderesi 4 milyon 360 bin TL’ye mal oldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Serik Kızderesi Caddesi üzerinde yaptığı düzenleme çalışmalarının ikinci etabı da sona erdi. ASAT ekiplerinin çalışması sonucu daha önce mezbelelik bir görüntüye sahip olan ve ortasından dere geçen cadde artık modern bir görünüme kavuştu. Vatandaşların karşıdan karşıya geçerken tehlike yaşadığı derenin üzeri kapatıldı. Böylece hem tehlike hem de mevcut kirlilik görüntüsü ortadan kaldırıldı.

GENİŞ, FERAH, MODERN
Çalışmaların tamamlanması ile Serik Kızderesi Caddesi üzerinde asfalt çalışmaları yapıldı. ASAT ekipleri tarafından yapılan asfalt çalışmasının tamamlanması ile cadde daha modern geniş, ferah bir görünüme kavuştu. Bölge halkı, Büyükşehir Belediyesi’nin cadde üzerinde yaptığı çalışmalardan memnun. Daha önceki görüntüsüyle kıyaslayan vatandaşlar “ Cadde ortasından geçen hendek nedeniyle karşıdan karşıya geçmekte zorlanıyorduk. Hendek zaten çöplük gibiydi. Şimdi çok güzel oldu. Daha ferah ve yeni bir çehreye büründü. Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi.

TÜREL’DEN ÖNCE TÜREL’DEN SONRA
ASAT yetkilileri üzeri kapatılan Kızderesi’ne, 3×4 metre genişliğinde beton bakslar kullanılarak 2 bin 376 metre uzunluğunda yağmur suyu drenajı yapıldığını belirtti. ASAT tarafından yaklaşık 4 milyon 360 maliyetle gerçekleşen Serik Kızderesi Caddesi eski ve yeni hali arasındaki farkı görenler “Türel’den önce-Türel’den sonra” yorumları yaptı.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*