Pazartesi , 26 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 58. Sivas » Sivas Belediyesi’nden Alt Geçit Çalışmaları
Sivas Belediyesi’nden Alt Geçit Çalışmaları

Sivas Belediyesi’nden Alt Geçit Çalışmaları

Şehir içi trafiği rahatlatmakta kararlı olan Sivas Belediyesi ulaşım projelerine hummalı bir şekilde devam ediyor.

İlki Halfelik Kavşağı’nda hayata geçirilen ve bölgeye rahat bir nefes aldıran alt geçit çalışmasını şehrin farklı bölgelerine de uygulayarak akıcı bir trafik sağlamak isteyen Belediye, bu anlamda Gazi Lisesi Kavşağı ve Yukarı Tekke Kavşağı’na ilk kazmayı vurarak çalışmaları başlatmıştı.

Aynı anda şehrin iki farklı bölgesinde alt geçit yapımını sürdüren Belediye, her iki projede de altyapıdaki işlemleri tamamlayarak kazı çalışmalarına geçti. İçme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının deplasesini yapan ekipler, fore kazık uygulamalarıyla kazı işlemlerine hız verdi.

Çalışmaların devam ettiği Gazi Lisesi Kavşağı’nda; Esentepe mevkiinden gelen araçlar kavşak trafiğine takılmadan alttan Kümbet mevkiine direkt geçecek. Zübeyde Hanım Caddesi ile Buhara Caddesi altgeçitle birbirine bağlanacak. Kavşağın üstünde ise yine dört yoldan trafiğin akışı birbirine bağlanırken sıkışıklığın önüne geçilmiş olacak.

Ekiplerin yoğun mesai yaptığı Yukarı Tekke Kavşağı’nda ise, İstiklâl Caddesi’nden gelen araçlar doğrudan Yukarı Tekke Kavşağı’nın altından 80. Yıl Bulvarı’na geçebilecek. Ters istikametten gelen araçlarda yine kavşağın altından İstiklâl Caddesi’ne bağlanacak. Kavşağın üst kısmı ise Yukarı Tekke ve Türkistan Caddesi’nin bağlantısının yanı sıra dört yoldan trafik akışını sağlayacak.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*