Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 58. Sivas » Sivas’ın Gökçekler Caddesi’nde yol genişletme çalışmaları başladı
Sivas’ın Gökçekler Caddesi’nde yol genişletme çalışmaları başladı

Sivas’ın Gökçekler Caddesi’nde yol genişletme çalışmaları başladı

Sivas’ın Gökçekler Caddesi’nde yol genişletme çalışmaları başladı :Kuzey ulaşım aksı şekillenmeye başladı. Aksın en önemli kısmı olan Mevlâna Tüneli’nde çalışmalar tüm hızıyla sürerken tünelinin Aydoğan kısmında da kamulaştırma çalışmalarında sona gelindi. Aksı yeni hastaneye bağlayan Gökçekler Caddesi’nde de yol genişletme ve düzenleme çalışmaları başladı.

Yol güzergâhında bulunan evlerin boşaltılmasıyla birlikte yol çalışması için yıkımlar başlayacak. Bununla birlikte aksın diğer tarafında da Mevlâna Caddesi, İl Özel İdare Kavşağı ve Abdulvahabigazi Caddesi’nde de geçen yıl çalışmalar yapılmıştı.

Hastane kavşağına bağlantı noktasında bulunan Gökçekler Caddesi’nde de hummalı bir çalıma başladı. Sivas Belediyesi tarafından Gökçekler Caddesi’nde yağmur suyu hattı yapılırken asbest borularda polietilen borularla değiştirildi. Caddede yapılan çalışmaları Belediye Başkanı Sami Aydın ve Başkan Yardımcısı Hasan Karaman yerinde inceleyerek bilgi aldı.

İmarda 20 metre genişliğinde olan caddenin mevcut hali şuan 12 metre. Cadde üzerinde yapılan çalışmalarla cadde genişliği 20 metreye çıkarılırken yeni düzenlemelerle trafik akışının da yoğunluğu azaltılacak. Caddede ÇEDAŞ ekipleri de elektrik tellerini yer altına alma çalışmalarına başladı.

Caddenin Hastane kavşağına bağlanan kısmında kalan cami ise yıkılarak yerine yenisi yapılacak.

Konu hakkında açıklama yapan Başkan Aydın, “İmarda 20 metre olmasına rağmen yerinde 12 metre genişliğinde çokta işlek görünmeyen aslında trafik yoğunluğunun fazla olduğu bir cadde. Menderes Caddesi’nden Mevlâna Tüneli’nden Abdulvahabigazi Caddesi’nden uzanan hattı Özel İdarenin kullanımında olan saha bölümünden geçerek hastaneye bağlayacak bir güzergâh burası. Gökçekler Caddesi’nde ana hatları itibariyle yağmur hattı tamamlandı, asbest boruların değişimi bitti. Elektrik hatları yer altına alınarak bahçelerdeki fazlalıklar giderildi. Böylelikle hastaneye daha rahat bir ulaşım sağlanarak bu alan imardaki konumuna getirilecek. Aynı zamanda çevre yolu üzerinde bulunan ve halkın ihtiyacını tam olarak karşılamayan caminin yanına yeni bir cami yapıyoruz. Bir hayırsever vatandaşımız tarafından planlanan camimizin proje çalışmaları devam ediyor. Mevcut haliyle mescit durumunda bulunan camiyi de daha önce inşa eden hayırseverimizin de onayını alarak yol güzergâhı üzerinden kaldıracağız. 1 ay gibi bir sürede tamamlayacağız.” ifadesini kullandı.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*