Cumartesi , 16 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 58. Sivas » Sivas’ta Yüksek Standartlı Yollar Yapılıyor
Sivas’ta Yüksek Standartlı Yollar Yapılıyor

Sivas’ta Yüksek Standartlı Yollar Yapılıyor

Sivas’ta Yüksek Standartlı Yollar Yapılıyor :Sivas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yol, kaldırım, altyapı çalışmaları devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü SİBESKİ Müdürlüğü ekipleri gerçekleştirdikleri çalışmalarla her yıl belediye tarihinin rekorunu kırarken hummalı çalışmalarda aralıksız devam ediyor.

Bağdat Caddesi’nin devamı konumunda bulunan İşhan TOKİ’de altyapı çalışmaları tamamlanırken Eğri Köprünün yanına ikinci köprünün de inşası tamamlandı. Alanda toplam 30 metre genişliğinde adeta bulvar şekline dönüştürülen yol ile Sivas’a yakışır yeni bir yol daha yapılıyor.

Alanı inceleyen Belediye Başkanı Sami Aydın, burada Başkan Yardımcısı Hasan Karaman’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İncelemelerin ardından konuşan Başkan Aydın, “Özellikle Bağdat Caddesi, Erhan Üstündağ Caddesi, İsmet Yılmaz Bulvarı’ndan sonra bu sene de Eğri Köprü ve İşhan TOKİ arasını duble yol şeklinde yapımının son aşamasına getirdik, alt yapıları tamamen bitti. Çok prestijli bir yol oluyor. Üniversite aydınlatmasıyla alt yapılarıyla standardı yüksek bir yola kavuşmuş oluyor. Eğri köprünün ikinci bölümünün de tamamlanmasıyla birlikte toplu taşım merkezini üniversiteye taşıyacağımızdan dolayı bu yolun yapımına ihtiyaç vardı ve bu ihtiyaç karşılanıyor.” dedi.

ALTYAPIYA DAHA ÇOK ÖNEM VERİYORUZ
Şiddetli yağışlar olduğu zaman ciddi mal ve can kaybı yaşandığına vurgu yapan Başkan Aydın, “Sivas’ta bunlar yaşanmıyor. Bu da sadece yol ve kaldırım görüntüye yönelik değil, hizmete yönelik alt yapı çalışmalarımızı etkili ve güçlü bir şekilde yapmamızın büyük bir katkısı var. Sivas bu anlamda Türkiye’nin en sağlıklı altyapısına ulaşma konusunda ciddi mesafe kaydetmiş illerin başında geliyor. Ben özverili çalışan ramazan, bayram, gece-gündüz demeden çalışan ekiplerimize yardımcı olan halkımıza teşekkür ediyorum.” ifadesini kullandı.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*