Perşembe , 22 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 18. Çankırı » Sokak Sağlıklaştırma Çalışmaları Büyük Köprü Sokak’ta Devam Ediyor
Sokak Sağlıklaştırma Çalışmaları Büyük Köprü Sokak’ta Devam Ediyor

Sokak Sağlıklaştırma Çalışmaları Büyük Köprü Sokak’ta Devam Ediyor

Çankırı Belediyesi’nin şehrin turizmine katkı sağlamak amacı ile SİT alanı içerisindeki tarihi dokuda başlattığı sokak sağlıklaştırma projesine Büyük Köprü Sokak’ta devam ediyor.

Fen İşleri Müdürlüğü, Karataş Mahallesi’nde bulunan ve halk arasında Büyük Köprü olarak bilinen Fikri Demirok Sokak’ta tarihi binaların cephe sağlıklaştırma projesinin ihalesini yaparak çalışmalara başladı. Çalışmalarda görev alan ekipler, binaların çatılarının tamamını sökerek yeniledi. Binaların dış cephelerinin raspası yapılarak Horasan harçlı sıva yapımına başlandı. Evlerin kapı ve pencere doğramaları da aslına uygun olarak değiştirildi. Adnan Menderes Caddesi’nden Uzunyol Caddesi’ne kadar uzanan sokak, yaklaşık 2000 metrekarelik Arnavut taş kaplama yapılarak eski tarihi dokusuna uygun hale getirildi. Sokak aydınlatmaları ise bina cephesine konulacak aplikler ile gerçekleştirilecek.

Belediye Başkanı İrfan Dinç, tarihi doku içerisindeki restorasyon ve sokak sağlıklaştırma çalışmalarının tamamlanması ile bölgenin Çankırı turizmine önemli katkılar sağlayacağının altını çizdi.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*