Cuma , 19 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 52. Ordu » Süleyman Felek Caddesi Araç Trafiğine Kapatılıyor
Süleyman Felek Caddesi Araç Trafiğine Kapatılıyor

Süleyman Felek Caddesi Araç Trafiğine Kapatılıyor

Süleyman Felek Caddesi Araç Trafiğine Kapatılıyor : Altınordu ilçesinde tarihi bir karara imza atarak kent merkezindeki Süleyman Felek Caddesi’ni araç trafiğine kapatacak olan Ordu Büyükşehir Belediyesi, ihalesini gerçekleştirdiği projenin çalışmalarına kısa bir süre sonra başlayacak.

Altınordu kent merkezinde araç sayısının artmasıyla birlikte yayaların yaşadığı sorunları asgariye indirmek için çalışmalarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, Süleyman Felek Caddesi’nin yayalaştırılması için hazırladığı projeyi hayata geçiriyor.

“BU PROJE DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜMÜN BİR PARÇASI”

Başkan Enver Yılmaz, kısa bir süre önce ihalesini gerçekleştirdikleri projeyle birlikte Süleyman Felek Caddesi üzerindeki Yalı (Aziziye) Camii ile Zübeyde Hanım Caddesi Ada Fırını arasındaki alanı trafiğe kapatarak vatandaşın hizmetine sunacaklarını belirterek, “Süleyman Felek Caddesi Yayalaştırma ve Cephe İyileştirme Projesi ile birlikte yayaların yaşadığı sorunlar artık ortadan kalkacak. Bilindiği üzere caddemizi araç trafiğine kapatacağımızı söylemiş ve araçlar için alternatif güzergâh olarak Barbaros Caddemizi hazır hâle getirmiştik. İhalesini yaptığımız projemizin kısa süre sonra çalışmalarına başlayacağız. Kentimizin gelişimine paralel olarak yayaların yaşadığı sorunların ortadan kaldırılması için hazırladığımız bu proje, güzel Ordumuzun değişim ve dönüşümünün bir parçasıdır” dedi.

“SADECE ZEMİN DEĞİL, BİNALARIN DIŞ CEPHELERİ DE DEĞİŞECEK”

Trafiğe kapatılan caddede dış cephe iyileştirmesi de yapacaklarını hatırlatan Başkan Yılmaz, “Bu güzergâhtaki binaların dış cepheleri de Büyükşehrimizin mimari yapısı ve görünümüne uygun olarak düzenlenecek. Yalı Camii ile İsmet Paşa Caddemizin girişine kadar olan kısımda dış cephe iyileştirme çalışması yapacağız. Yaklaşık 115 binanın dış cephesine müdahale edeceğimiz proje kapsamında, 700 m’lik uzunluğa sahip Süleyman Felek Caddesi üzerinde bulunan binaların ön cephesi ve 44 binanın da yan cepheleri yapılacak. Böylece binaların renk ve görünümleri, yayalaştırma çerçevesindeki projemizle birlikte uyumlu hâle getirilecek” diye konuştu.

“KÖPRÜBAŞI’NA YENİ BİR MEYDAN YAPILACAK”

Köprübaşı mevkiinde köprünün her iki tarafında derenin üzerini kapatarak Altınordu ilçesine yeni bir meydan kazandırılacağını da belirten Başkan Enver Yılmaz, “Bu alanda Köprübaşı Camii’ni de içine alacak şekilde kent mobilyaları ve aydınlatma elemanları monte ederek yeni bir çevre düzenlemesi yapacak ve vatandaşlar için ortak bir yaşam alanı oluşturacağız. Projemizin tamamını yıl sonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*