Perşembe , 22 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 34. İstanbul » Super Cross Motosiklet Yarışları Nefes Kesti
Super Cross Motosiklet Yarışları Nefes Kesti

Super Cross Motosiklet Yarışları Nefes Kesti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Türkiye’de ilk kez kapalı salonda gerçekleştirilen İstanbul Super Cross Şampiyonası izleyicilere heyecanlı anlar yaşattı.

İstanbul Super Cross Şampiyonası için TAF Atletizm Salonu’nda özel bir parkur oluşturuldu. Yaklaşık 400 kamyon özel kum dökülerek hazırlanan parkurda mücadele eden sporcular Süper Cross yarışlarını Türkiye’de ilk kez salonda gerçekleştirdi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KUPASI İÇİN DE YARIŞTILAR
En hızlı 15 sporcunun iki etap halinde yarıştığı İstanbul Büyükşehir Belediye Kupası’nda Bulgar sporcu Michael İvanov (BFM-KTM) birinci oldu. İvanov’un arkasından Mustafa Çetin (BEMK-Yamaha) ikinci ve Deniz Memnun’da (STMOK-Kawasaki) üçüncü sırayı elde etti. MX2 sınıfında da ödül kürsüsünün ilk üç basamağına Michael İvanov (BFM-KTM), Mustafa Çetin (BEMK-Yamaha) ve Deniz Memnun (STMOK-Kawasaki) çıktı. Pistin en hızlı turuna 23.340’lık zamanıyla Michael İvanov imza attı.

TEK TEKER ARİF UNUTULMADI
Trafik kazasında hayatını kaybeden Arif Razgatlıoğlu (Tek Teker Arif) için anma töreni yapıldı. MX1 yarışları Razgatlıoğu anısına Arif Razgatlıoğlu Yarışı olarak düzenlendi. İki etap olarak yapılan mücadele sonunda Batuhan Demiryol (AVMK-Honda) rakiplerine üstünlük sağlayarak birinciliği elde etti. Bulgar pilot Atanas Petrov (BFM-KTM) ikinici ve Shevki Shevkiev’de (EMK-Suzuki) üçüncü sırada yer aldı.

40 yaş üstü sporcuların mücadele ettiği Veteran sınıfında Tuncay Karaman (ÇEMK-KTM) damalı bayraktan ilk geçen sporcu oldu. Karaman’ı Mehmet Okuyan (TESK-Husqvarna) ve Engin Kır (AVMK-KTM) takip etti. 65cc+85cc sınıfında ise ilk sıra Furkan Aykut (FOSK-KTM), Baran Kocaman (FOSK-KTM) ve M.Salih Mahmutoğlu’ndan (ŞMOK-KTM) oluştu. Dereceye giren sporcular kupalarını İBB Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep, Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Ogün Baysan, TMF Genel Sekreteri Kutbettin Aydın ve İBB Gençlik ve Spor Müdür Yardımcısı Seyda Dursun’dan aldı.

SUPER ENDURO ŞAMPİYONASI 25 KASIM’DA
Yaklaşık 5 bin kişinin tribünlerden takip ettiği Super Cross’un ardından motosiklet tutkunları İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir başka önemli organizasyonu olan Super Enduro Şampiyonası’nda bir araya gelecek. 25 Kasım’da yapılacak olan şampiyona yine aynı salonda düzenlenecek.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*