Pazar , 17 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 58. Sivas » Tarihi Kesik Köprü yanına yeni köprü geliyor
Tarihi Kesik Köprü yanına yeni köprü geliyor

Tarihi Kesik Köprü yanına yeni köprü geliyor

Tarihi Kesik Köprü yanına yeni köprü geliyor :Sivas Belediyesi tarafından Karşıyaka Mahallesi’nde yapılacak olan yeni köprü için, Muhtar Çetin Aydın teşekkür etti.

DSİ Kavşağı’ndan başlayıp askerî alanın içerisinden geçirilecek yol, Çevre Yolu altından geçecek. Tarihi Kesik Köprü yanına inşa edilecek yeni köprü ile Karşıyaka ve merkezin bağlantısı sağlanmış olacak. Proje ihalesi tamamlanan köprünün fizibilite çalışmaları da başladı. Bundan sonraki süreçte yapım ihalesi gerçekleştirilerek köprü inşası kısa bir süre içerisinde başlayacak.

Köyleri 40 yıldır eski köprünün yanına yeni bir köprünün yapılmasını istemekteydi. Belediye Başkanımızın seçim beyannamesinde söz verdiği köprü projesinin ihaleye verilmesi ve askı süresinin bitmesi ile fizibilite çalışmalarının yapılması bizi çok sevindirdi. Tatlıcak, Herekli, Savcun, Hocabey, Çaypınar, Himmet, Karapınar, Ağrıyan, Serpincik sakinleri adına Belediye Başkanımız Sami Aydın’ın başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Karşıyaka Mahallesi’nin Sami Aydın döneminde büyük hizmetler aldığını vurgulayan Muhtar Aydın, “Sivas’ın ikinci büyük mesire alanı olan Çamlık Mesire alanı bu yıl hizmete açılacak. Yapılan birinci köprünün bağlantı yolları bitirildi. Karşıyaka Mahallesi yeni hizmetler almaya başladı. Doğalgaz mahallemize geldi ve Karşıyaka bu hizmetlerle şehrin en güzel mahallesi olacak.” ifadesini kullandı.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*