Salı , 23 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 18. Çankırı » Tatlıçay Üzerinden Yaya ve Araç Geçişi Çelik Köprüden
Tatlıçay Üzerinden Yaya ve Araç Geçişi Çelik Köprüden

Tatlıçay Üzerinden Yaya ve Araç Geçişi Çelik Köprüden

Tatlıçay Üzerinden Yaya ve Araç Geçişi Çelik Köprüden :Aşiyan bölgesinde Tatlıçay üzerinde bulunan köprünün kaldırılacak olmasından dolayı vatandaşların mağduriyetini gidermek için yayaların kullanımı açısından bölgeye çelik köprü monte eden Çankırı Belediyesi, araçların da geçişini sağlayacak köprüyü yerleştirdi. Ramazan Bayramından önce monte edilen çelik köprü, Belediye Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü tarafından kendi atölyesinde yapıldı.

Aşiyan Köprülü Kavşak çalışmaları nedeni ile karayolundan tren yoluna geçiş sağlayan betonarme köprünün yıkılmasının ardından Çankırı Belediyesi tarafından yaya geçişini sağlayacak köprü monte edilmişti. Demiryolu ile Tatlıçay arasında kalan adada bulunan vatandaşların mağduriyet yaşamalarını önlemek için yine aynı bölgede Karaköprü bahçelerine giden yol üzerinde, onaylı imar planında yeri belli olan imar yoluna, yaya ve araç geçişinin rahatça sağlanacağı çelik köprü yerleştirildi. Yaya ve araç geçişini sağlamak için köprünün her iki tarafında bulunan bağlantı yollarının dolgu ve kaplama malzemeleri ise Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerce gerçekleştirildi.

Belediye imkânları ile 15 m uzunluk ve 3,5 m genişlikte imal edilerek bölgeye monte edilen çelik köprü ile hem yayalara hem de araç sahiplerine rahat bir geçiş imkânı sağlanıyor.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*