Perşembe , 22 Şubat 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 44. Malatya » Tecde-Maşti bulvarında son rütuşları yapıyor
Tecde-Maşti bulvarında son rütuşları yapıyor

Tecde-Maşti bulvarında son rütuşları yapıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tecde’yi Maşti Kavşağına bağlayan ve Güney Kuşak yolunun en önemli parçası olan Tecde-Maşti bulvarında son rütuşları yapıyor.

3.5 kilometreuzunluğunda50 metregenişliğinde açılan bulvarın 1.5 kilometrelik bölümü geçtiğimiz yıllarda tamamlanarak trafiğe açılırken, kalan 2 kilometrelik bölümün 300 metrelik kısmı da geçtiğimiz aylarda asfaltlanmıştı.

1.7 kilometrelik bölümde MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından içmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmaları tamamlandı. Büyükşehir Belediyesi, altyapı çalışmalarının tamamlanmasından sonra, bulvar yolda asfalt öncesi stabilize ve alt temel malzemesi serimine devam ediyor.

Güney Kuşak Yolunun bağlantı yollarından biri olan bulvar, Çevre yolu batı girişi ve Fahri Kayahan Bulvarı başta olmak üzere Tecde, Karakavak, Çilesiz bölgesindeki trafik sirkülasyonunu azaltacak.

Geçtiğimiz yıllarda açılan2 kilometreuzunluğunda30 metregenişliğindeki Çiftlik Caddesi de yine Tecde-Maşti bulvarına bağlanarak, batı istikametinde yeni bir hat açılmış olacak.

Bulvar üzerinde bugüne kadar 38 evin kamulaştırması yapılarak yıkılırken, 250 bin m3 hafriyat ve dolgu işleri yapıldı. Kamulaştırma ve altyapı çalışmalarına bugüne kadar 4.5 milyon lira harcayan Büyükşehir Belediyesi, asfalt çalışmalarının devamında yolda üstyapı çalışmaları da yapacak.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*