Salı , 12 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 06. Ankara » TILOS Çözümü İle Birlikte Ankara Niğde Otoyolu İhalesi Kapsamında Harika Başarı!
TILOS Çözümü İle Birlikte Ankara Niğde Otoyolu İhalesi Kapsamında Harika Başarı!

TILOS Çözümü İle Birlikte Ankara Niğde Otoyolu İhalesi Kapsamında Harika Başarı!

TILOS Çözümü İle Birlikte Ankara Niğde Otoyolu İhalesi Kapsamında Harika Başarı! :Ankara – Niğde Otoyolu ihale hazırlıkları sürecinde TILOS Linear Project (TILOS Doğrusal Planlama) çözümü ile birlikte destek verdiğimiz ERG İnşaat – Seza İnşaat ortak girişimi, ihaleyi kazanarak harika bir zafer elde etti.

Bu ihale kapsamında ERG İnşaat – Seza İnşaat ortak girişimine Tilos Lineer Project ile İş Programı Danışmanlığı ve Tilos Eğitim hizmetlerimizle birlikte destek olduk. ERG İnşaat ve Seza inşaat birlikteliğindeki iki ayrı şirketin ortak bir hedefte birleşmesi bununla birlikte ERG İnşaat’ın ve Seza İnşaat’ın birbiriyle farklılık gösteren konumları, olanakları ve şirket süreçlerini ortak bir hedefle kombinasyonunu şirketlerin her ikisi içinde en verimli ve kazançlı sonuçları elde edebileceği şekilde bir proje yönetim süreci tasarlayarak ve süreci yönettik. İlgili çalışmanın sonunda danışmanlığını üstlendiğimiz ERG İnşaat 275 km’lik Ankara-Niğde Otoyolu ihalesinin en kısa süreyle kazananı olarak güzel bir başarı elde etti.

İhalenin sonuçlanması sonrasında açıklama yapan Ulaştırma Bakanı Sayı Ahmet Arslan “275 kilometrelik 3 geliş 3 gidiş otoyol ve 55 km bağlantı yolu bulunan Ankara-Niğde Otoyolunun YAP-İŞLET-DEVRET modeli ile bugün ihalesini gerçekleştirildi. 10 güçlü firma, 5 ortak girişim olarak teklif verdi ve en kısa süreyi ERG İnşaat-Seza İnşaat ortak girişim grubu verdi” açıklamasında bulundu.

İhale öncesi firma mühendisleriyle Ankara merkez ofislerinde 15 günlük çalışmalarımız sırasında 275 kilometre otoyol hattı 450 menfez, 9 kavşak, 4 viyadük ve altgeçit, üstgeçitleriyle Tilos iş programına işlendi. İş programının tasarlanmasında öncelikli işimiz 275 km hat 3 kesime ayrılarak altyapı ve üstyapı olarak değerlendirilmesi oldu. Tüm küçük sanat yapıları ve viyadükler en ince ayrıntısına kadar aktivitelendirilerek dolgu, kazı, kalıp, beton, donatı imalatları iş programı süreç yönetiminde düşünüldü.

Bu projede Tilos’un sağladığı avantajları doğru değerlendirerek en verimli sonuçları elde ettik. Tilos ile lineer projelerin süreç ve kaynak, maliyet yönetimi tüm detaylarıyla kolayca gözlendiğinden karşımıza çıkan sonuçları değerlendirmek de bir o kadar gerçekçi olabilmekte. Tek bir sayfada tüm projeyi okuyabilmemiz ve raporlayabilmemiz sayesinde (Bakanımız Sayın Ahmet Aslan’ın da üzerinde durduğu gibi) minimum süreyi yakalayabilmemizi sağladı. Böylece Türkiye’deki ve Dünya’daki projelerde en kritik konu olan süreç yönetimi doğru bir şekilde yürütülebilmektedir.

Hiçbir önemli detay atlanmadan, iş programında süreyi belirleyen ana unsurlardan ekip sayıları, her ekibin çalışma hızları, malzeme tedariği, metraj verileri, makine sayıları, imalat süreleri yapılan hesaplamalar sonucu iş programına aktarıldı ve hangi mahallerden kaç ekiple projenin tamamlanacağı bilgisine ulaşılarak doğru bir çalışma strateji geliştirildi. Böylece en kısa süreyi yakalamak için tüm parametreler düşünülerek planlama yapıldı.

Özellikle ihale hazırlık aşamasında başarılı olmak için iş programının detaylarıyla belirlenip ve proje yönetim çözümlerinden optimum düzeyde faydalanılarak süreçlerin düzenlenmesi günümüz koşullarında artık ön şart durumunda. Proje inşaası başlangıcından birkaç ay önce yapılan çalışmalarla inşaat sırasında karşılaşılacak tüm aşamalar göz önünde bulundurularak ve gerekli önlemler alınarak, doğru yatırımlar yapılabilir. Ayrıca süreç bize gösteriyor ki doğru çalışmalarla planlanan iş süreçleri şirketleri adım adım başarıya yaklaştırarak önemli başarılar elde etmelerini sağlıyor.

Proje yönetiminin iş programı yazılımlarıyla birlikte yapılmasının en önemli katkılarından biri de banka kredileri ile hayata geçirilen günümüz projeleri için dönemsel bütçe projeksiyonu yapılabilmesi. Dönemsel Bütçe projeksiyonunun en büyük avantajı doğru bütçe planlamasıyla gelecek süreçlere avantaj sağlayabilmesidir.

Proje yönetim süreçlerimizde, Tilos Lineer Project ile birlikte elde ettiğimiz gelişmelerle sizlere katkı sağlamak en büyük hedefimiz. Şirketlerinizin proje yönetim süreçleri için sizlerin hedeflerine, konumlarına ve olanaklarına göre ayrı ayrı özel olarak tasarlarken, proje yönetim süreciniz esnasında ve gelecek süreçlerde sizleri bir adım daha öne çıkaracak zaferler elde etmeniz, verimliliğinizi maksimize etmeniz için var gücümüzle çabalıyoruz. Grid Teknoloji olarak danışmanlığını üstlendiğimiz ve eğitimlerini verdiğimiz projelerde çalıştığımız firmaların başarılarına katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. Grid Teknoloji Çözüm Ortağınız olarak sizinle başarınızı ve mutluluğunuzu paylaşmaktan her daim gurur duyuyoruz.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*