Pazar , 21 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 18. Çankırı » Uluyazı Yerleşkesi Yolunda Orta Refüj Çalışmaları Devam Ediyor
Uluyazı Yerleşkesi Yolunda Orta Refüj Çalışmaları Devam Ediyor

Uluyazı Yerleşkesi Yolunda Orta Refüj Çalışmaları Devam Ediyor

Uluyazı Yerleşkesi Yolunda Orta Refüj Çalışmaları Devam Ediyor :Çankırı Belediyesi orta refüj düzenleme çalışmalarına devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, Uluyazı Yerleşkesi yolunun orta refüj dolgu döküm ve tesviye çalışmalarını titizlik ile yürütüyor.

Uluyazı Yerleşkesi yolu üzerindeki orta refüjde yoğun çalışmalara başlayan ekipler, peyzaj düzenlemesinden önce refüjün dolgu ve tesviye çalışmalarını tamamladı. Çalışmalar kapsamında; 2 km’lik refüjün dolgusu için yaklaşık 800 metreküp bahçe toprağı kullanıldı. Bir haftadır devam eden dolgu ve tesviye çalışmalarının tamamlanmasının ardından korunga ve yonca ekimi ile orta refüjün peyzajı tamamlanacak.

Yollardaki ve refüjlerdeki düzenlemelerin kent estetiği bakımından son derece önemli olduğunu belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç, her gün binlerce öğrenci, akademisyen ve idari personelin kullandığı Uluyazı yerleşke yolundaki orta refüjün belediye ekiplerince düzenlenerek renklendirildiğini ifade etti. Dinç, havaların ısınması ile birlikte çalışmaların daha da yoğunlaşacağını belitti.

Çalışmalarda TYP İşçileri Görev Aldı

Uluyazı yerleşkesi orta refüj çalışmalarında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında kura sitemi ile Çankırı Belediyesinde geçici olarak işe başlayan 25 kadın işçi görev aldı.

Geçtiğimiz haftalarda TYP kapsamında; ÇASKİ ve Temizlik İşleri Müdürlüğüne 15, Fen İşleri Müdürlüğüne 20, Park ve Bahçeler Müdürlüğüne 70 olmak üzere 55’i kadın 120 geçici işçi istihdam edilmişti.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*