Salı , 12 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 52. Ordu » Ünyeye Sıcak Asfalt Müjdesi
Ünyeye Sıcak Asfalt Müjdesi

Ünyeye Sıcak Asfalt Müjdesi

Ünyeye Sıcak Asfalt Müjdesi : Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye ilçesindeki sıcak asfalt yol çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Başkan Enver Yılmaz, ilçeye 2017 yılında 18,3 km’lik sıcak asfalt yol kazandıracaklarını söyledi.

2017’DE ÜNYE ULAŞIMINA 10 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Son üç yılda ulaşım alanında Ünye’ye 21 milyon TL harcama yaptıklarını söyleyen Başkan Yılmaz, 2017 yılı yol çalışmaları kapsamında 9 milyon 900 bin TL daha yatırım yapacaklarını belirterek, “Yıl sonuna kadar Ünye ilçemizde 18,3 km sıcak asfalt, 35,2 km sathi asfalt kaplama, 6,1 km beton yol, 20,3 km tesviye ve yol onarımı ve 150 km stabilize yol çalışması yapacağız” diye konuştu.

HAVALAR ISINDI, SICAK ASFALT ÇALIŞMALARI HIZ KAZANDI

Havaların ısınmasıyla birlikte sıcak asfalt çalışmalarının hızlandığını söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Ünye’deki sıcak asfalt çalışmalarımızın bir kısmını 752 Km Sıcak Asfalt Yol Projemiz kapsamında, diğer kısmını da kendi araç ve personelimizle yapacağız. Şu anda Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi’nde 0,7 km, Liseler Mahallesi lrmak Caddesi’nde 1 km ve Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi’nde 0,5 km yolun sıcak asfalt çalışmalarını başlattık” dedi.

ÇALIŞMALAR YAZ SÜRESİNCE DEVAM EDECEK

Başkan Yılmaz, 2017 sıcak asfalt programında yer alan diğer güzergâhlarda ise asfalt çalışmalarının kısa sürede başlayacağını belirterek, “Altyapı çalışmalarımızı koordineli bir şekilde yürütüyoruz. Bu sene yapacağımız diğer güzergâhlarda, doğal gaz çalışmalarıyla koordineli bir şekilde sıcak asfalt uygulamamızı sürdüreceğiz. İnşallah yıl sonuna kadar Çınarlık Mahallesi Çınarlık Caddesi ve Harmantepe Sokak’ta 1,5 km, Fevzi Çakmak Mahallesi Söğütlü Sokak’ta 1,3 km, Fevzi Çakmak Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi’nde 1,6 km, Gölevi Mahallesi – Yunus Emre Mahallesi bağlantı yolunda 4,7 km, Kaledere Mahallesi Belediye Caddesi’nde 0,7 km, Yunus Emre Mahallesi Yunus Emre Caddesi’nde 2,8 km, Saraçlı Mahallesi Yurt 17. Sokak’ta 1,6 km, Saraçlı Mahallesi Menteş Sokak’ta 1,1 km ve Cevizdere Mahallesi Liman yolunda 0,8 km sıcak asfalt çalışması yapacağız” şeklinde konuştu.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*