Salı , 23 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 65. Van » Van Büyükşehir yılların sorununu çözdü
Van Büyükşehir yılların sorununu çözdü

Van Büyükşehir yılların sorununu çözdü

Van Büyükşehir yılların sorununu çözdü :Van Büyükşehir Belediyesi, şehir ulaşımını rahatlatmak için yol genişletme çalışmaları yaparak yıllardır çözülemeyen sorunları çözüme kavuşturuyor.

Büyükşehir Belediyesi, yıllardır kangrenleşen yol sorunlarını bir bir çözüyor. Toplu ulaşım araçları için yapılan yeni depolanma alanları değişikliğinden sonra araç trafiğini rahatlatmak içinde çalışmalar aralıksız sürüyor. Bu kapsamında İskele Caddesi üzerinde bulunan Halk Eğitim Merkezinin de bitişiğindeki gündüz sokakta yeni bir düzenlemeye gidildi. Halk eğitim merkezinin bahçe duvarı yıkılarak yaklaşık 5 metre kadar geriye çekildi. Sokakta birçok noktada yapılan yol genişletme çalışmalarının ardından yeniden asfaltlama yapıldı. Belediye ekiplerinin gece geç saatlere kadar sürdürdüğü çalışmaları Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İbrahim Taşyapan’da yapılan çalışmaları yerinde izledi.

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İbrahim Taşyapan, desteklerinden ötürü vatandaşlara ve esnaflara teşekkür etti.

Çalışmaların tamamlanmasıyla bölgede trafik konusunda ciddi bir rahatlamanın olacağını kaydederek şunları söyledi:

“Halk eğitim merkezinin duvarını geriye alarak yolu genişlettik. İnşallah bu çalışmayla burda ciddi bir rahatlama olacak. Vatandaşlarımız ve esnaflarımız bu çalışmayla rahat edecekler. Arkadaşlarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Gece geç saatlere kadar çalışmalar yapıldı. Arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Genel sekreter yardımcılarımız ve daire başkanımız burdalar. Çalışmalar bittikten sonra burası güzel olacak. Buranın sıkıntısını herkes biliyor. Anlayış gösteren herkese teşekkür ederiz. Böyle ufak dokunuşlarla insanlarımızı daha rahat ettireceğiz.”

Gündüz sokakta yapılan çalışmadan dolayı mutlu olduklarını belirten vatandalarda, emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*