Pazar , 21 Ocak 2018
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 52. Ordu » Yeni Sanayi kavşağında Sıcak Asfalt Çalışmaları Tamamlandı Ordu Trafiği Nefes Alacak
Yeni Sanayi kavşağında Sıcak Asfalt Çalışmaları Tamamlandı Ordu Trafiği Nefes Alacak

Yeni Sanayi kavşağında Sıcak Asfalt Çalışmaları Tamamlandı Ordu Trafiği Nefes Alacak

Yeni Sanayi kavşağında Sıcak Asfalt Çalışmaları Tamamlandı Ordu Trafiği Nefes Alacak : Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu Çevre Yolu’nun Karadeniz sahil yoluna bağlantısını sağlayacak yeni sanayi kavşağındaki sıcak asfalt çalışmalarını tamamladı.

Başkan Enver Yılmaz, “Ordu trafiğine nefes aldıracak çevre yolunun Karadeniz sahil yoluna bağlantısını yapacak yeni sanayi kavşağında, son kat asfaltın dökülerek yolun trafiğe açıldığını” söyledi.

ÇEVRE YOLUNA YENİ BİR GEÇİŞ NOKTASI

Kentsel gelişime paralel olarak artan araç trafiğine çözümler üretmeye devam eden Büyükşehir Belediyesi, çevre yolunun açılmasıyla birlikte şehir trafiğinde rahatlamayı sağlayacak önemli akslardan olan yeni sanayi girişi ve Soya kavşağında genişletme ve düzenleme çalışmalarını tamamlayarak yolun son kat asfaltını da döktü.

DUBLE YOL 10 METRE GENİŞLİĞİNDE

Başkan Yılmaz açıklamasında, “Çevre yoluna bağlantı noktası olan yeni sanayi kavşağında ekiplerimiz, son kat sıcak asfalt dökümü yaparak yolu trafiğe açtı. Bilindiği üzere kısa bir süre önce de bu bölgenin altyapısını sil baştan inşa ederek buraya devasa bakslarr yerleştirmiştik. Kanalizasyon ve yağmur suyu hattı imalatı yapılan ve iki şeridine de sıcak asfaltın ikinci katı dökülen yolu hizmete sunduk. Çevre yolunu Karadeniz sahil yoluna bağlayacak 10 metre genişliğindeki duble yol, sanayi için giriş ve çıkış yan yolları olarak hizmet verecek” şeklinde konuştu.

HAYAL GERÇEĞE DÖNÜŞÜYOR

Çalışmaları devam eden çevre yolunun Ordu trafiğini rahatlatacak önemli bir yatırım olduğuna dikkat çeken Başkan Enver Yılmaz, “1 milyar 100 milyon TL’lik bu dev projemiz tamamlandığında, ilimizin trafiği nefes alacak ve 1 saatlik şehir geçişi 10 dakikaya düşecek. Yeni sanayi girişinde oluşturduğumuz düzenleme ise çevre yolunun Karadeniz sahil yoluna bağlantısının yapılacağı önemli bir geçiş noktası olacak. Bir hayali daha gerçeğe dönüştürmenin gurur ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*