Cuma , 15 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 33. Mersin » Yollar Mersin Büyükşehirle Daha Güvenli
Yollar Mersin Büyükşehirle Daha Güvenli

Yollar Mersin Büyükşehirle Daha Güvenli

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Toroslar İlçesi’ni Yenişehir İlçesi’ne bağlayan grup ana yolunda bulunan ve tehlike arz eden büyük ölçekli kireçli kil taşını patlatma yöntemiyle ortadan kaldırarak yol güvenliğini sağladı.

Büyükşehir Belediyesi merkezin yanı sıra ilçelerde yol güvenliğini sağlama ve genişletme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı Kırsala Hizmetler Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, Toroslar ilçesini Yenişehir ilçesine bağlayan grup ana yolunda (Karaisalı, Hamzabeyli, Işıktepe, Çukurkeşlik) ulaşımın daha güvenli hale getirilmesi yönündeki çalışmalar kapsamında Hamzabeyli yolunda tehlike arz eden büyük ölçekli, kireçli kil taşı bloğu tespit edildi.

Vatandaşlardan gelen talepler ve bahse konu bölgede yapılan incelemeler sonrasında, kaya bloğundan kopup yola düşen taşların can ve mal güvenliğini tehlikeye atabilecek unsurlar oluşturduğu tespit eden ekipler harekete geçti.
Patlatma yöntemiyle ortadan kaldırılması için kaya kütlesine 5 adet 10 metre, 5 adet 12 metre ve 14 adet 15 metrelik delikler açılıp, içlerine anfo, kapsül ve dinamit patlayıcılar yerleştirilerek kontrollü bir patlatma ortamı sağlandı.

Kent merkezinden 7 km uzaklıkta Hamzabeyli mevkiinde yapılan patlatma öncesinde çevrede her türlü güvenlik önlemi alınarak, yol araç trafiğine kapatıldı. Ekipler, patlatma sonrasında oluşan toz bulutunun etkisini yitirmesiyle kaya parçalarını temizleyerek, zorlu kış şartlarına girilmeden yolun ikmal edilmesi için çalışmalarına devam ediyor.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*