Perşembe , 14 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 38. Kayseri » Zincidere-Reşadiye-Başakpınar Yolu’nda rekor
Zincidere-Reşadiye-Başakpınar Yolu’nda rekor

Zincidere-Reşadiye-Başakpınar Yolu’nda rekor

Zincidere-Reşadiye-Başakpınar Yolu’nda rekor : Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri’yi Talas üzerinden Malatya Yolu’na bağlayan Zincidere-Reşadiye-Başakpınar Yolu’nu rekor bir sürede yeniliyor.

Büyükşehir Belediyesi, Kayseri’yi Talas üzerinden Malatya Yolu’na bağlayan Zincidere-Reşadiye-Başakpınar Yolu’nu rekor bir sürede yeniliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, çalışmaların hızla devam ettiği yolda incelemelerde bulundu ve rekor bir hızla çalıştıkları yolu birkaç gün içinde hizmete sunacaklarını söyledi.
Büyükşehir Belediyesi, Reşadiye-Başakpınar arasındaki yolu tamamlayarak hizmete sunduktan sonra Reşadiye-Zincidere arasında çalışmaya başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ile birlikte çalışmaların hızla sürdüğü yolda incelemelerde bulundu.

Zincidere-Reşadiye-Başakpınar arasındaki yolun 2,5 kilometrelik ilk etabı olan Başakpınar-Reşadiye arasını tamamladıklarını hatırlatan Başkan Mustafa Çelik, “Şimdi Reşadiye mahallesi ile Zincidere Komando Tugayı’na kadar olan 4 km’lik bölümü yapıyoruz. Bir iki yolu tamamlayacağız. Bu çalışmaların ardından yol genişliği 13 metreye çıkacak. Oto korkulukları ve diğer güvenlik unsurları yapılacak. 6,5 milyon TL’ye mal olacak olan yolumuz çok daha güvenli ve çok daha konforlu bir şekilde hizmet verecek” dedi. Yolu rekor bir hızla yaptıklarını ifade eden Başkan Çelik, “Toplam 6,5 kilometrelik yolun bu kadar kısa sürede bitirilmesi kolay bir iş değil. Rekorlar kırarak yolu yapıyor, temel atma ve açılış yapmadan da halkımızın hizmetine sunuyoruz” diye konuştu.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da, Talas’a yapılan hizmet nedeniyle Başkan Çelik’e teşekkür ederek, “Sayın Başkanımız ulaşımdaki hassasiyetiyle kent içi ulaşımı rahatlatmak için çalışıyor. Bu anlamda Talas’ın ana hatlarından birisi olan Komando Caddesi’nde başlayan çalışma Başakpınar’dan Talas istikametine geliyor. Yolun 4 km’si bitti. Reşadiye önünden devam ederek şehirden gelen trafiği Malatya yoluna bağlayan alternatif bir yol ortaya çıktı. Tugaya gelen misafirlerimizi de karşılayabilecek kalitede bir yol. Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yoldaki çalışmaları incelerken asfaltlama çalışmalarına bizzat katıldı.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*