Pazar , 17 Aralık 2017
Son Dakika
Anasayfa » Türkiye Karayolu Haberler » 06. Ankara » Zırhlı Birlikler Arazisinden Geçecek Bulvar Çalışmaları Devam Ediyor
Zırhlı Birlikler Arazisinden Geçecek Bulvar Çalışmaları Devam Ediyor

Zırhlı Birlikler Arazisinden Geçecek Bulvar Çalışmaları Devam Ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Zırhlı Birlikler arazisi içinden geçecek ve Sabancı Bulvarı ile Bağlıca Bulvarı’nı birbirine bağlayacak yaklaşık 5 kilometre uzunluğundaki bulvarın yapımını tüm hızıyla sürdürürken, 2 alt geçidin yapımına da başlandı.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, Eskişehir Yolu ile Bağlıca trafiğine büyük kolaylık sağlayacak 50 metre genişliğindeki bulvarın yapımı için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

Bulvarın yaklaşık 5 kilometre uzunluğunda ve 4’er şeritli olmak üzere, emniyet şeritleriyle birlikte toplam 10 şerit olacağını belirten Üçpınar, “Bulvarda yer alacak sanat yapılarından 2 alt geçidin yapımına başlandı” dedi. Üçpınar, sanat yapılarıyla birlikte diğer taraftan yol açım çalışmalarının hızla devam ettiğini kaydederek, şunları söyledi:

“Yapılacak bulvarda, alt geçitler, kuzey ve güney bölgelerini bağlayacak. Ayrıca katlı kavşak ve yolu kesen bir derenin üstünden 40 metre uzunluğunda bir köprü yapacağız. Ayrıca Eskişehir Yolu’ndan Bağlıca’ya gidecekler için (ANSE kavşağı) 80 metre uzunluğunda bir U dönüş köprüsü ile yeni bulvardan Eskişehir Yolu’na dönmek isteyenler için de 60 metre uzunluğunda altgeçit U dönüşü inşa edeceğiz.”

Diğer sanat yapılarının inşasına da yakında başlanacağını bildiren Üçpınar, bulvarın sonbahar aylarında bitirilmesinin hedeflendiğini belirtti.

Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için Nettercume.com.tr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*